Świetlne i gastronomiczne atrakcje Auto Skyway Festival

Opublikowano: 21 sierpnia 2020 r.

Data i czas
20 sierpnia 2020 r. (czwartek) – 22 sierpnia 2020 r. (sobota)
20:30–23:30

Kategorie
Festiwale

Mapa niedostępna

„Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w Toruniu w tym roku, z powodu epidemii COVID-19 odbywa się w samochodowej formule, ale to nie znaczy, że zwalniamy z przygotowywaniem atrakcji i smakowitych ofert! Ożywiamy całe miasto, zachęcając uczestników festiwalu do zapoznania się ze wspaniałym zespołem staromiejskim Torunia, przepysznymi propozycjami naszych partnerów gastronomicznych, atrakcjami w Toruń Plaza czy pokazami National Geographic.

Aby nie zabrakło energii podczas czynnego podziwiania instalacji świetlnych, polecamy skierować swoje kroki do cieszącego oko wystrojem Jana Olbrachta Browar Staromiejski, który w tym roku jest jednym z lokali festiwalowych. Na miłośników tradycyjnych smaków czeka bogaty wybór. To samo dotyczy restauracji Luizjana położonej w przepięknym Dworze Artusa. Dobrym celem będzie też restauracja Nasza Toruńska serwująca codziennie różne dania z regionu.

Kto ma ochotę na bardziej egzotyczne smaki, niech kieruje kroki do Rolek ― nietuzinkowego sushi baru w formie na szybko ― do ręki. Meksykańskich wrażeń dostarczy natomiast restauracja Pueblo, która zadba o najlepszą ofertę oryginalnych dań w menu. Natomiast dzięki znanej pizzerii Pizza Hut zasycimy nasz głód na amerykański fast food.

Toruńskiemu zespołowi staromiejskiemu warto poświęcić dłuższą chwilę na zwiedzanie, dlatego dobrym pomysłem jest doładowanie się zastrzykiem pysznej kawy z aromatycznym ciastkiem, które zaserwują nam dwa lokale festiwalowe – Grande Coffee oraz Lenkiewicz, gdzie warto również wziąć dużą porcję lodów. Dobrych lodów, jak i wyśmienitej kawy nie zabraknie też w Doppio Cafe Bistro, dla fanów kuchni roślinnej wegańskie słodkie specjały znajdziemy za to w Kona Coast Cafe.

Lampki dobrego wina lub whisky napijemy się w stylowym lokalu Coffee & Whisky House, a słodkich atrakcji i czekolady na gorąco dostarczy nam Muzeum Czekolady.

Kiedy już wchłoniemy atmosferę Starego Miasta i zechcemy wyruszyć na Lotnisko Toruń, proponujemy zaopatrzyć się w przekąski takie jak zapiekanki, słodkie wypieki i kanapki w Piekarni Bartkowscy. Tak przygotowani możemy zanurzać się w świat świetlnej magii!

Iluminacje z muzyką przy Toruń Plaza oraz pokazy z National Geographic

Poza głównymi atrakcjami na Lotnisku będą miały też miejsce wydarzenia towarzyszące w Toruń Plaza. W piątek (21.08.2020) między 21.00 a 23.00 iluminację budynku Toruń Plaza urozmaicą uzdolnieni muzycy DJ Funktion w towarzystwie Pinky Loops, które odbywać będą się w sekwencjach 4:30 oraz 15 minutach przerwy.

W tym miejscu warto przybliżyć sylwetki artystów. DJ Funktion jest dwukrotnym Mistrzem Świata DJ-ów podczas IDA World DJ Championships. Z kolei Pinky Loops to kobiecy duet, którego członkinie grają na instrumentach elektrycznych: skrzypcach i wiolonczeli. Swoją muzykę komponują z wykorzystaniem loopera, czyli urządzenia służącego do tworzenia pętli muzycznych. Umożliwia on nagrywanie motywów muzycznych, odtwarzanie ich oraz nakładanie ścieżek na siebie.

W sobotę (22.08.2020) pomiędzy 21.00 a 23.30, podobnie jak miało to miejsce w czwartek, odbędzie się pokaz iluminacji budynku Toruń Plaza. Doskonały widok będzie od strony Szosy Okrężnej, jak również ulicy Broniewskiego. Czas trwania pokazu to ok. 4:30 co 5 minut.

Także w sobotę, 22.08.2020 w Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu zaprezentowane zostaną dwa odcinki z sezonu trzeciego serii dokumentalnej National Geographic „Kosmos”. Wraz z Neilem deGrassem Tysonem wyruszymy w niezwykłą podróż do światów, które zaginęły w mrokach przeszłości, i tych, które dopiero powstaną:

  • „Droga do gwiazd” — odc. 1 (50 minut, lektor). Mutacje DNA, rozwój rolnictwa i odważna myśl Spinozy. Twórcy programu w oryginalny sposób łączą fakty, by zrozumieć ewolucję i dzieje człowieka.
  • „Przystanek Ziemia” — odc. 11 (50 minut, lektor). Nadejdzie taki czas, gdy Ziemia przestanie być naszym domem. W tym odcinku zobaczymy fascynujące wizje przyszłości na innych planetach.

Zobacz transmisję od National Geographic!

Dla wszystkich tych, którzy na festiwal chcieli się wybrać, ale nie będą mogli dotrzeć, zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo, przygotowanej przez patrona medialnego festiwalu, National Geographic. Już w piątek, 21 sierpnia, o godzinie 20:30 na kanale YouTube National Geographic Polska widzowie będą mogli zajrzeć na festiwal i okiem kamery spojrzeć na najciekawsze festiwalowe atrakcje.

Zachęcamy do zaplanowania wieczornego seansu:

Ważne zasady festiwalowe: obowiązkowe zasłanianie ust i nosa

W związku z reżimem sanitarnym spowodowanym ciągle zagrażającym nam koronawirusem, oraz względami bezpieczeństwa komunikacyjnego, organizatorzy Auto Skyway Festival proszą uczestników o przestrzeganie festiwalowych zaleceń.

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Uczestnicy siedzący w samochodach zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie Auto Skyway Festival.

Ważne zasady festiwalowe: ruch na festiwalu

Na terenie festiwalu obowiązywać będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem z prędkością wynoszącą 5-10 km/h. Każdy kierujący pojazdem zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a także bezpieczny odstęp od poprzedzającego go pojazdu. Widzowie wydarzenia mają obowiązek poruszać się po terenie imprezy wyłącznie samochodem osobowym, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie można zatrzymywać pojazdu, ani wysiadać z samochodów!

Ponadto podczas wjazdu na festiwal Organizator wykona zdjęcie rejestracji samochodu wpuszczanego na teren wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Uczestnikami wydarzenia w razie zaistnienia konieczności poinformowania ich o zaistnieniu sytuacji epidemiologicznej.

W szczególnych sytuacjach – wypadku, bądź konieczności zatrzymania się – prosimy o zachowanie spokoju i poczekanie na reakcję służb. Na terenie wydarzenia stacjonować będą mobilne patrole Policji, Straży Miejskiej, mobilne punkty medyczne i pomoc drogowa, które szybko zareagują na tego typu sytuacje.

Włącz Radio Skyway – 91,1 MHz

Na terenie festiwalu zachęcamy do włączenia w radiu samochodowym częstotliwości 91,1 MHz. To właśnie tam nadawać będzie Radio Skyway, a w nim nie tylko najważniejsze informacje i komunikaty bezpieczeństwa, ale także informacje o festiwalowych instalacjach.

Pełny regulamin wydarzenia dostępny pod adresem: www.autoskyway.pl/regulamin

Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.autoskyway.pl

***

Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

asfraan630.png (oryginalna)

Skip to content