„Święto dzielnicy Podgórz” | Piknik rodzinny

Opublikowano: 22 sierpnia 2022 r.

Data i czas
4 września 2022 r. (niedziela)
12:00–21:00

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
KoncertySpotkaniaWarsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

☀️ Czujecie ostatni oddech odchodzącego lata?
☀️ Pragniecie przedłużyć wakacyjną labę i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu?
☀️ Aby zatrzymać ostatnie wakacyjne promienie słońca, przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy, rodzinny piknik na lewobrzeżu! Okazja do wspólnego spotkania jest niepowtarzalna, bowiem w twórczy i artystyczny sposób będziemy obchodzić „Święto dzielnicy Podgórz”!
☀️ Całodniowy piknik wypełnią koncerty, warsztaty kreatywne i relaksacyjne, gry i zabawy oraz szereg innych atrakcji artystycznych i edukacyjnych!
Podczas międzypokoleniowego pikniku przywołamy wspomnienie wakacji, podzielimy się naszymi przygodami, a także ostatni raz w otoczeniu natury oddamy się letniej beztrosce. Piknik poprzedzi o godz. 12:00 gra miejska „Podgórz Widmo”, podczas której rozwikłamy ciekawe zagadki i poznamy tajemnicze sekrety lewobrzeża, a już o 13:00 czekać będzie na Was 4 specjalnych stref, w których znajdziecie dla siebie różnorodne i ciekawe aktywności.
🤹‍♀️ Strefą Maluszka zawładną m.in.: warsztaty artystyczne dla najmłodszych, malowanie twarzy, magiczne bańki mydlane, duże kolorowe klocki, czytanie dla maluchów i ogromne dmuchańce! Po dwumiesięcznej przerwie o godz. 19:00 odbędzie się także kolejna odsłona animacji w ramach znanego i lubianego przez Was „Kina Rudaczek”!
🤹‍♀️ W Strefie Relaksu każdy z Was będzie mógł skosztować błogiego wytchnienia na łonie natury. W ramach pięciogodzinnego panelu „Odpoczynkologia” zapoznamy się z technikami relaksacyjnymi oraz ćwiczeniami oddechowymi. Do Waszej dyspozycji na terenie parku rozmieścimy wygodne leżaki, poduszki i koce. W czasie gdy najmłodsi posłuchają bajek, starsi będą mogli zapoznać się z techniką plecenia makram czy warsztatami z kaligrafii. Entuzjaści gier odnajdą stanowiska z planszówkami oraz grami elektronicznymi, przygotowanymi specjalnie przez Fantastyczny Dom Kultury. Nie zabraknie także gry w lotki, ping-ponga oraz szachów. Atrakcją specjalną będzie wielkoformatowa gra słowna dla całych rodzin oraz kiermasz książek Książnicy Kopernikańskiej!
🤹‍♀️ Koncerty w Strefie Artystycznej rozpocznie o godz. 14:00 znana mieszkańcom lewobrzeża grupa seniorska „Podgórski Walczyk”. Przy akompaniamencie akordeonu usłyszymy chwytające za serce utwory sprzed lat. Popołudnie umilą nam polskie i zagraniczne przeboje w wykonaniu dzieci i młodzieży pod opieką Sara Pach & Szulc Studio Artystyczno-Rozwojowe. Korzystając z koncertowego okienka, koniecznie wpadnijcie na plenerową odsłonę warsztatów tanecznych „Dance Intense” Kasi Kostańskiej-Maziarz, które od miesięcy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dworskiej publiczności. Na zakończenie pikniku usłyszymy dawne nuty i retro aranżacje muzyki popularnej, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Tawerna”, która zabierze nas w rejs po najpiękniejszych polskich szantach! Nie zapomnieliśmy także o entuzjastach kreatywnej zabawy z dźwiękiem! W Kąciku Muzycznym czeka na Was garść twórczych zajęć z zakresu muzykoterapii. Pierwszą z atrakcji będą warsztaty dyrygentury sygnalizowanej, które poprowadzi dla Was animator toruńskiej sceny alternatywnej – Maciej Karmiński. Dla amatorów perkusjonaliów i instrumentów perkusyjnych przygotowaliśmy natomiast zajęcia bębniarskie z Zenonem Szurpitą. W Kąciku Muzycznym odbędzie się także spektakl-niespodzianka przygotowany przez „Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka”.
🤹‍♀️ Po zaspokojeniu głodu artystycznych wrażeń będziecie mogli także skorzystać ze Strefy Gastro! W bogatej ofercie foodtruckowej znajdą się sycące przekąski, chłodzące napoje, kawa i wiele, wiele innych!
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu imprezy.
Więcej informacji o realizowanym zadaniu na stronie: www.torun.pl.
Zrealizowano w ramach projektu: Budżet Obywatelski Mieszkańców Torunia przez Gminę Miasta Toruń
Skip to content