Święto Miasta 2020 z koncertami, Kinem Letnim i Piernikową Aleją Gwiazd

Opublikowano: 24 czerwca 2020 r.

Data i czas
19 czerwca 2020 r. (piątek) – 28 czerwca 2020 r. (niedziela)
10:00–22:00

Kategorie
InneKoncerty

Mapa niedostępna

Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe Kino Letnie, internetowe konkursy czy Piernikowa Aleja Gwiazd, z udziałem wieloletniego prezesa CPP Toruń Pacific Wojciecha Sobieszaka oraz wybitnego fizyka prof. Andrzeja Kossakowskiego – tak zapowiada się tegoroczne Święto Miasta. Oficjalne obchody odbędą się w dniach potrwają do 28 czerwca. Przypominamy, że podczas wszystkich wydarzeń w tym czasie obowiązywać będzie odpowiedni rygor sanitarny, a na terenie wydarzeń uczestnicy będą zobowiązani do dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa maseczkami lub przyłbicami ochronnymi.

 Toruń po raz kolejny obchodzić będzie swoje święto i choć całość tegorocznych obchodów upłynie w cieniu wirusa SARS-CoV-2, toruńskie instytucje kultury dołożyły starań, by te dni były bogate w atrakcje. Przypominamy, że udział w obchodach wiąże się z przestrzeganiem odpowiednich środków bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dni Torunia – koncerty, spektakle i okazja do zadumy (24–28 czerwca)

Tradycyjnie podczas Święta Miasta w programie, oprócz kulturalnych atrakcji, znajdzie się także miejsce na część oficjalną. W środę, 24 czerwca, w katedrze śś. Janów odbędzie się Msza Święta w intencji miasta. Dzień później, w czwartek 25 czerwca, Centrum Kultury Dwór Artusa zaprosi do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki na występ Nocnej Zmiany Bluesa. Następnego dnia, 26 czerwca, w tym samym miejscu w ramach inauguracji 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” odbędzie się koncert „Raz Dwa Trzy Symfonicznie”. Dla młodszych widzów przygotowany zostanie spektakl „Pinokio” w wykonaniu Teatru Baj Pomorski, który wystawiony zostanie tego samego dnia na scenie plenerowej CKK Jordanki.

Miłośnicy szant będą mogli zawitać już 27 czerwca, w sobotę, do Dworu Artusa, gdzie odegrany zostanie specjalny koncert szantowy. Morskie i wodne klimaty z pewnością będzie można również poczuć na regatach organizowanych w okolicach Bulwaru Filadelfijskiego. Przypominamy także, że podczas wydarzenia obowiązywać będą szczególne zasady bezpieczeństwa.

Dni Torunia 2020
Pobierz afisz wydarzenia

Piernikowa Aleja Gwiazd (26 czerwca)

Podczas Dni Torunia nie może zabraknąć także tradycyjnej ceremonii odsłonięcia kolejnych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd. Na mosiężnych tablicach w kształcie toruńskiego przysmaku znajdują się nazwiska osobistości zasłużonych dla Torunia, którzy wyróżnieni zostali przez Urząd Miasta. Tegoroczni laureaci swoje katarzynki przed Dworem Artusa odsłonią 26 czerwca. W tym roku wyróżnieni zostali Wojciech B. Sobieszak, wieloletni Prezes CPP Toruń Pacific, jeden z najwybitniejszych toruńskich przedsiębiorców oraz prof. Andrzej Kossakowski, wybitny fizyk, specjalista z dziedziny teorii kwantowych układów otwartych.

Po odsłonięciu Katarzynek na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprosi na niezwykły koncert. O 20:40 Piernikową Aleję Gwiazd zwieńczy występ Infinito Quartet. Warto pamiętać, że na dziedzińcu Ratusza obowiązywać będzie odpowiedni rygor sanitarny.

Blues na leżakach (26–28 czerwca)

Muzycznych wrażeń nie zabraknie także podczas cyklu koncertów organizowanych przy Krzywej Wieży. Bluesowe standardy, brzmienie gitary i harmonijki oraz niezapominane teksty – tak zapowiada się „Blues na leżakach”, który potrwa od 26 do 28 czerwca.

Podczas trzech dni koncertów w letniej atmosferze wystąpią regionalni muzycy, którym w duszy gra blues. Wśród zaproszonych artystów znajdą się: Open Blues, Diana Barchê & Tomi Pras, Paweł Szymański, Jacek Herzberg oraz Indivi-duo. Warto w tych dniach udać się pod Krzywą Wieżę i respektując zasady bezpieczeństwa, posłuchać odprężających brzmień gitar i harmonijek!

Kino Letnie podczas Święta Miasta (28 czerwca)

Podczas Święta Miasta nie zabraknie także seansu w ramach Kina Letniego, organizowanego na Scenie plenerowej za CKK Jordanki. Na specjalnym pokazie organizowanym w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 21:30 torunianie będą mogli zobaczyć film „Green Book” (2018).

Film, za którego reżyserię odpowiada Peter Farrelly, opowiada historię drobnego cwaniaczka z Bronksu. Ten zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. W wyróżnionym trzema Oscarami filmie doskonałe role wykreowali Mahershala Ali i Viggo Mortensen.

Do Kina Letniego warto będzie się udać 19 czerwca. O godz. 21:30 wyświetlony zostanie film „La La Land” (2016), który łącznie zdobył 6 Oscarów, wyróżniony został 47 innymi nagrodami i ponadto otrzymał 54 nominacje w najróżniejszych kategoriach.

Konkurs na Święto Muzyki i galeria torunian w Internecie

W tym roku, 21 czerwca, Toruńska Agenda Kulturalna zaprosi torunian na Święto Muzyki w nowej formule. Dzięki konkursowej formule umuzykalnieni mieszkańcy miasta będą mieli szanse nie tylko uczestniczyć w wydarzeniu ale również wygrać atrakcyjnej nagrody! Wystarczy tylko wykonać i nagrać krótki koncert w pięknym plenerze Torunia i przesłać do Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Formę i rodzaj muzyki definiuje zupełna dowolność – podczas Święta Muzyki liczy się przecież wspólne świętowanie!

Trójka najlepszych laureatów zostanie wyróżniona nagrodami pieniężnymi – 1.500 zł, 1.000 zł i 500 zł. Uczestnicy zobowiązani będą do zachowania aktualnych na dzień wydarzenia zasad bezpieczeństwa przeciwdziałających COVID-19. Nadesłane materiały udostępnione zostaną on-line i będą bezpłatnie dostępne dla wszystkich. Tym samym zachowany zostanie przekaz wydarzenia, który od pierwszej edycji zaprasza do wspólnego celebrowania muzyki!

Ponadto w trakcie Święta Miasta Toruńska Agenda Kulturalna zaprosi mieszkańców miasta do współtworzenia Galerii Sympatycznych Torunian. Każdy z nas spotyka na swojej drodze życzliwych ludzi, lecz nie wie, gdzie ich spotkać. Święto Miasta to doskonała okazja, aby takim torunianom właśnie podziękować za życzliwość, dobroć i inne pozytywne doświadczenia podczas kwarantanny, epidemii COVID-19 czy zwykłej codzienności. Podczas specjalnej akcji mieszkańcy będą mogli wysyłać podziękowania, czy to w formie filmu, zdjęć czy krótkich listów. Całość zostanie oficjalnie opublikowana w internetowej galerii, a najlepsze życzenia zostaną specjalnie nagrodzone. Więcej informacji wkrótce.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązywać będą następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. W przypadku obowiązujących biletów, osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.

Skip to content