Świętuj Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B

Opublikowano: 3 marca 2021 r.

Data i czas
6 marca 2021 r. (sobota)
17:00–18:30

Kategorie
Koncerty

Mapa niedostępna

Już za tydzień 8 marca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wspólnie z Centrum Kultury Dwór Artusa przygotowaliśmy dla Was niezwykłe wydarzenie muzyczne. W najbliższą sobotę 6 marca o godzinie 17:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa czekają Was aż trzy interesujące występy połączone w jeden niepowtarzalny koncert!

W związku ze złagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 toruńskie instytucje kultury wznawiają swoją działalność. Dzień Kobiet to idealna okazja na skorzystanie z naszej nowo przygotowanej oferty kulturalnej i spędzenie przyjemnego popołudnia w towarzystwie muzyki wykonywanej na żywo. Na każdą z Pań czeka również miła niespodzianka.

Świętuj Dzień Kobiet z muzyką

Na scenie Sali Wielkiej Dworu Artusa w sobotnie popołudnie 6 marca zagości sześcioro utalentowanych artystów: Zuza Wiśniewska, duet Klaudia Marzec i Mychał Dykban oraz zespół Kwiatki. Za ich pośrednictwem do Torunia zawitają zarówno klasyki polskiej muzyki popularnej w niecodziennych aranżacjach, jak i autorskie utwory w klimatach R`n`B i popu alternatywnego.

Zuza Wiśniewska w swoim programie „Osieckiej z ukulele byłoby do twarzy” weźmie na warsztat pamiętne teksty Agnieszki Osieckiej, które na przestrzeni lat śpiewali tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Magda Umer czy Kalina Jędrusik. Utworom, które na stałe wpisały się już w kanon polskiej piosenki artystycznej w autorskiej interpretacji Zuzy towarzyszyć będzie ukulele. Dzięki temu niezwykłemu i niecodziennemu połączeniu znane wszystkim utwory zyskają zupełnie nowe interesujące brzmienie.

Zdjęcie łączące twarz Zuzy Wiśniewskiej i Agnieszki Osieckiej

Klaudia Marzec na co dzień występuje jako wiolonczelistka w zespole Infinito Quartet, natomiast Michał Dykban grający na gitarze jest członkiem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. W sobotę ten barwny duet zaprezentuje Wam klasyki polskiej i zagranicznej muzyki w swojej interesującej jazzowej interpretacji. Na scenie spotykają się by wykonać wspólnie utwory pełne nostalgii i emocji takie jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Can’t help falling in love” czy „Human Nature”.

Koncert zakończy występ elektropopowego, toruńskiego zespołu Kwiatki, w  skład którego wchodzą: Ola Góralska, Adam Stawicki oraz Bobo Ryszewski. Zespół wykonuje muzykę autorską, utrzymaną w stylu R`n`B oraz popu alternatywnego. Ich piosenki „Netflix”, „Nie lubię róż” czy „Smutne dziewczyny” zaskarbiły im grono wiernych fanów. Ich epka znalazła się w 2018 roku na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów przygotowanej przez Brand New Anthem. Zespół jest laureatem nagrody In Memoriam XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego — Nagrody Starostwa Tczewskiego.

Plakat koncert Dzień Kobiet z Osiecką jazzem i R`n`B | sobota 6.03.2021 | godz. 17:00 | Dwór Artusa

Bilety

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne w koncercie uczestniczyć będzie mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób. Na wydarzenie obowiązywać będą bilety w cenie 15 złotych za bilet normalny oraz 10 złotych za bilet ulgowy. Z ulgi skorzystać będą mogli uczniowie i studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne. Zniżka przysługiwać będzie również posiadaczom Karty Absolwenta UMK oraz Toruńskiej Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (zarówno Toruńskiej, jak i Ogólnopolskiej), a także Karty Moja Starówk@.

Bilety wstępu można będzie zakupić w kasie Centrum Kultury Dwór Artusa oraz za pośrednictwem strony internetowej instytucji.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas koncertu obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników

W wydarzeniu uczestniczyć może ograniczona liczba osób. Na koncert obowiązują bilety wstępu, dlatego zachęcamy do ich wcześniejszego zakupi za pośrednictwem strony internetowej Dworu Artusa. Prosimy również o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 1,5 metru odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek ochronnych podczas wydarzenia

Podczas trwania koncertu i na terenie całego Dworu Artusa obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren wydarzenia. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas trwania koncertu.

3) Dezynfekcja rąk i pomiar temperatury przed wejściem

Przy wejściu do Dworu Artusa dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren Dworu Artusa

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych tj. imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Skip to content