Sylwester w Toruniu pod znakiem latino!

Opublikowano: 27 grudnia 2019 r.

Data i czas
31 grudnia 2019 r. (wtorek) – 1 stycznia 2020 r. (środa)
22:30–02:00

Lokalizacja
Rynek Staromiejski (Rynek Staromiejski)

Kategorie
InneKoncerty

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Żywiołowe latynoskie hity, barwne występy taneczne, a także muzyka w wykonaniu najgorętszej kubańskiej orkiestry, znanej z czołowych polskich programów muzycznych – w tym roku podczas Sylwestra Miejskiego w Toruniu będzie naprawdę gorąco! Sylwestrową i egzotyczną zabawę rozpoczynamy 31 grudnia 2019 roku o 22:30 na Rynku Staromiejskim!

Tradycyjnie Sylwester na Rynku Staromiejskim to noc pełna wrażeń. Tym razem torunianie przywitają nowy rok w rytmie muzyki latynoskiej i kubańskiej. Koncert w ramach Sylwestra Miejskiego, 31 grudnia 2019 roku, rozpocznie się już o godz. 22:30. Warto jednak zjawić się chwilę wcześniej!

Latynoskie rytmy podczas Sylwestra

Sylwestrowa scena już od pierwszych taktów porwie do tańca zgromadzoną publiczność. To wszystko za sprawą zespołu o dużym temperamencie, czyli Latino Show, dzięki któremu widzowie przeniosą się wprost na ulice Rio de Janeiro! Do północy usłyszymy zatem największe hity kubańskie, hiszpańskie i meksykańskie! W rytm takich przebojów, aż nie wypada nie zatańczyć!

Tuż przed północą nie zabraknie tradycyjnych życzeń Prezydenta Miasta Torunia, a także kolorowego deszczu konfetti. Po raz pierwszy fajerwerkowe show zostanie zastąpione kilkuminutowym pokazem tego typu. Tym samym Toruń dołączył do miast takich jak Wrocław, Gdynia czy Gdańsk, które korzystają z alternatywnych rozwiązań.

Salsa, timba i latin jazz prosto z Kuby

Pokaz konfetti nie będzie jednak zwiastować końca zabawy. Ta rozpocznie się zaraz po pokazie i trwać będzie do godz. 1:30. Scena należeć będzie do Tripulacion Cubana, którą poprowadzi Rey Ceballo, znakomity pianista i aranżer z Kuby. Artysta znany jest polskiej publiczności m.in. ze współpracy z takimi gwiazdami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe, De Mono, oraz z projektem „Yugoton” i „Pozytywne Wibracje vol. 6”.

Pierwsza płyta kompozytora „PerroVolando” zaowocowała prestiżową nagrodą Fryderyki. Tripulacion Cubana to kolejny projekt, którego autorem jest Rey Ceballo – tym razem artysta zaprosił utalentowanych muzyków, którzy niemal w całości pochodzą z Kuby. Swoim talentem i żywiołową energią dzielą się m. in. Eddy Aguerro, Reynier Calderin, Rafael Ferrer, Noel Horta czy Tommy Dworakowski. Możemy zatem spodziewać się, że w sylwestrową noc Toruń rozgrzeją rdzenne brzmienia kubańskiej orkiestry!

Po północy Tripulacion Cubana, którą kieruje Rey Ceballo zabierze nas w muzyczną podróż na Kubę! Posłuchamy jak brzmi muzyka son, salsa, timba i latin jazz w rdzennym, kubańskim wydaniu. Nie zabraknie też oryginalnych latynoskich aranżacji największych radiowych hitów ostatnich lat. – tłumaczy Krzysztof Szatkowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W gorących rytmach będziemy bawić się do godziny 1:30. Koncert poprowadzi Marcin Kusy, znany z Programu 1 Polskiego Radia. Warto także pamiętać, że w ramach Sylwestra Miejskiego obowiązują odpowiednie zasady imprezy masowej.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w Sylwestrze Miejskim przypominamy, że jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Ważna jest zatem nie tylko dobra zabawa i atrakcyjna oprawa artystyczna, ale i bezpieczeństwo uczestników. Tym samym wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu – informuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ponadto przypominamy, że w dniu 31 grudnia 2019 roku (wtorek) od godziny 18:00 do godziny 4:00 w dniu 1 stycznia 2020 roku (środa) Miasto Toruń przygotowało ułatwienia dla uczestników sylwestrowej zabawy – przejazd środkami komunikacji miejskiej jest bezpłatny.

  ***

Organizatorami cyklu wydarzeń świąteczno-noworocznych w Toruniu są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Torunia.

Skip to content