Szachowe podróże dla dzieci | zapisy

Opublikowano: 16 lutego 2022 r.

Data i czas
17 lutego 2022 r. (czwartek) – 28 lutego 2022 r. (poniedziałek)
17:00–23:30

Lokalizacja
Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

♟️ Wiosna to idealny moment na zmiany i nowości. Dlatego już w marcu rozpoczynamy nowe zajęcia stałe – „Szachowe podróże dla dzieci”!
♟️ Dlaczego warto rozpocząć swoją szachową przygodę już teraz? Szachy to szczególnie wartościowa gra, która ma wiele zalet, zwłaszcza w kontekście wczesnej edukacji. Dzieci dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że podczas zabawy uczą się i doskonalą swoje umysły.
♟️ Ta popularna gra bardzo dobrze wpływa na rozwój intelektualny młodego człowieka, ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną oraz abstrakcyjne myślenie. Jest również świetnym treningiem pamięci i koncentracji. Szachy kształtują osobowość, ucząc samodyscypliny, systematyczności, cierpliwości, odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz odwagi. Młody zawodnik poznaje smak zwycięstwa oraz gorycz porażki, uczy się szacunku do przeciwnika i uczciwego współzawodnictwa. Korzyści jest mnóstwo, lecz przede wszystkim królewska gra wciąż dostarcza wiele rozrywki i zabawy, często stając się pasją na lata.
♟️ Czego więcej potrzeba by rozpocząć szachową podróż?
Wystarczy, że zapiszecie się na zajęcia do końca lutego. Rejestracja możliwa drogą mailową, pod adresem: szachowe.podroze@gmail.com lub telefonicznie pod numerem tel. 511 810 679. W wiadomości należy umieścić dopisek szachy na okólnej. Po zebraniu grupy pierwsze spotkanie rozpocznie się 7 marca 2022 roku.
♟️ Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Żebrowska – instruktor sportu w dyscyplinie szachy, zawodniczka z I kategorią szachową, wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski Juniorów oraz Akademickich Mistrzostw Polski. Doświadczony w pracy z dziećmi instruktor szachowy.
Skip to content