Sztuka w Artusie — „O Leonardo, dlaczego się tak trudzisz?”

Opublikowano: 18 listopada 2019 r.

Data i czas
22 listopada 2019 r. (piątek)
18:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Bohaterem kolejnego spotkania ze sztuką dawną będzie Leonardo da Vinci. Jeden z największych artystów w historii świata, geniusz renesansu, twórca uznawany za symbol wielowymiarowości. Kim był w istocie? Co kryje się za jego dziełami i życiem? Dlaczego pisał lustrzanie i nie kończył dzieł? To tylko niektóre pytania na jakie postaramy się odpowiedzieć podczas listopadowego wykładu.

Sztuka w Artusie to cykl spotkań – wykładów poświęconych najciekawszym zagadnieniom z zakresu historii sztuki dawnej. Raz w miesiącu prezentowany jest intrygujący aspekt z szerokich dziejów nowożytnej sztuki. Wielcy mistrzowie, wielkie dzieła, niewyjaśnione zagadki, nieznane anegdoty i ciekawostki – to wszystko czeka na chętnych, którzy zjawią się w Artus Cinema.

Każdy wykład prowadzony przez dyrektora Dworu Artusa – Łukasza Wudarskiego, wzbogacony multimediami (zdjęciami, mapami, filmikami) prowadzony jest w przystępny sposób, który z pewnością zachęci do dalszego, samodzielnego zgłębiania poruszanej problematyki.

Prelekcja odbędzie się w Artus Cinema, ilość miejsc ograniczona.

Skip to content