Tajemnice Weneckiej Maski | Warsztaty rękodzieła

Opublikowano: 28 stycznia 2020 r.

Data i czas
15 lutego 2020 r. (sobota)
11:00–12:30

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Inne

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Czym jest maska wenecka? Kiedy powstała? Czy kostiumowe zabawy karnawałowe odbywały się tylko w Wenecji? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie warsztatów.

Sprawdzimy, skąd wziął się zwyczaj nakładania masek oraz poznamy różnorodne obrzędy związane z obchodami karnawału. Pokażemy, że karnawał to nie tylko świetna zabawa, rozrywka, ale także kryjące się za nią wartości i tradycje. Przeniesiemy się również do innych zakątków świata, gdzie obchodzony jest karnawał. Ponadto zastanowimy się, czy poza Europą również występuje tradycja nakładania kostiumów i masek.

Podczas warsztatów, w których odkryjemy tajemnice okresu karnawału, uczestnicy sami wykonają przepiękne profesjonalne maski weneckie według własnego pomysłu. Maski, które zakrywają całe twarze mogą nie tylko być piękną i efektowną ozdobą, ale również w doskonały sposób ukryją naszą tożsamość. To doskonała okazja do stworzenia autorskiego elementu przebrania na bal karnawałowy.

Z kolei dzieci będą mogły dać się ponieść fantazji w pracy twórczej i ćwiczyć zdolności manualne, poznając nowe techniki i technologie plastyczne.

Zajęcia poprowadzą animatorki kultury: Agnieszka Dąbrowska i Monika Ratajczyk.

Bilety: 8 zł/ normalny. Dostępny również bilet rodzinny – 25 zł (2+2).

Zapraszamy!

Skip to content