#TAKzostanwdomu i naucz się tworzyć muzykę ze Stevem Nashem

Opublikowano: 14 kwietnia 2020 r.

Data i czas
14 kwietnia 2020 r. (wtorek) – 30 kwietnia 2020 r. (czwartek)
Całodniowe

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Mapa niedostępna

Nauka śpiewu, lekcje fotografii czy kurs produkcji muzyki – okres kwarantanny nie musi być nudny! Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostawania w domu i kreatywnego wykorzystania wolnego czasu. Na stronie #TAKzostanwdomu i na kanale YouTube dostępny jest pierwszy film z nowej serii e-warsztatów. Tym razem w podstawy obsługi Ableton Live – jednego z najlepszych programów do tworzenia i produkcji muzyki wtajemniczy toruński Dj, Steve Nash.

W ramach obostrzeń najbezpieczniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Naucz się tworzyć własną muzykę!

Kolejną edukacyjną propozycją Toruńskiej Agendy Kulturalnej na czas kwarantanny jest internetowy warsztat z produkcji muzyki. W tej serii widzowie dowiedzą się jak w podstawowym zakresie używać programu Ableton Live – jednego z najpopularniejszych programów do tworzenia muzyki. E-warsztat pozwoli na stworzenie swoich pierwszych produkcji muzycznych, całkowicie od podstaw, mając do dyspozycji jedynie komputer i program.

W roli nauczyciela wcielił się Steve Nash, znany toruński Dj i producent muzyczny, kompozytor i pianista od lat na stałe związany z Toruniem. Trzykrotny mistrz świata International DJ Association w latach 2012, 2013 i 2015, wicemistrz Sample Music Festival z 2017 roku. Twórca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który nowatorsko łączy muzykę klasyczną z elektroniczną i jazzem i turntablizmem. Współpracował z wykonawcami muzyki takimi jak np. O.S.T.R., Małpa, Grubson, a w ramach Męskiego Grania 2016 także z Tomaszem Organkiem, Dawidem Podsiadłoi z O.S.T.R.

O fotografii i o wokalu

Toruńska Agenda Kulturalna poleca także inne cykle e-warsztatowe w ramach akcji #TAKzostanwdomu. Niedawno opublikowany został drugi odcinek z serii e-warsztatów fotograficznych. Tym razem Lena Paracka-Werner przybliża kwestie tego, jak można opowiadać historię poprzez zdjęcia. Podczas całego kursu będzie można dowiedzieć się, m.in. jak jaki sprzęt jest potrzebny, aby dobrze wykonywać zdjęcia, jakie oprogramowanie może działać w służbie fotografa i gdzie szukać fotograficznych inspiracji. Całość można obejrzeć na stronie akcji, a także na kanale YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Dostępny jest także pierwszy odcinek z serii e-warsztatów wokalnych prowadzonych przez Wioletę Markowską, wokalistkę i nauczycielkę śpiewu, która w 2018 roku wzięła udział w 9. edycji The Voice of Poland i szybko skradła serca jurorów i publiczności. Inaugurujący cykl film pokazuje jakimi technikami dbają o swój głos wokaliści.

Retransmisje letnich koncertów

Przypominamy także o retransmisjach letnich koncertów, które także do odsłuchania są na stronie #TAKzostanwdomu. Dostępne są niepublikowane wcześniej nagrania z występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Posłuchać można zarówno występu Danny’ego Handleya, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends, jak i inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. A już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje.

Możesz współtworzyć kulturę z nami!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do dzielenia się także własnymi propozycjami kulturalnymi! Nadesłane akcje, filmy, e-warsztaty i wszelkiego rodzaju inne kulturalne działania będą na bieżąco udostępniane na stronie #TAKzostanwdomu oraz w ramach mediów społecznościowych instytucji. W ten sposób każdy z nas może stać się częścią akcji #TAKzostanwdomu. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: zostanwdomu@tak.torun.pl

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Skip to content