TEATR UCZY NAS ŻYĆ – koncert premierowy w TV Toruń!

Opublikowano: 22 grudnia 2020 r.

Data i czas
25 grudnia 2020 r. (piątek) – 27 grudnia 2020 r. (niedziela)
18:10–20:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Teatr Muzyczny

Wczytuję mapę...

„Teatr uczy nas żyć” to wyjątkowy koncert świąteczny, nawiązujący do twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W święta na antenie TV Toruń!
Daty emisji:
25.12, godz. 18:10
26.12, godz. 20:30
27.12, godz. 16:30
Zapraszamy również na emisję koncertu online 31 grudnia od godz. 19:00 na naszym kanale Youtube (materiał dostępny przez 24 godziny): https://www.youtube.com/channel/UCGFK_mYABSgEr5RS-O5JMtA
Opis:
Rok 2020 nie był dla nas łaskawy. Pandemia i lockdown kultury zabierają nam to, co dla Teatru najważniejsze – widzów pragnących kontaktu ze sztuką. Chcemy, by obecny rok jak najszybciej odszedł w niepamięć, niemniej jednak czujemy, że musimy go dobrze pożegnać. Nasi artyści przygotowali więc wyjątkowy koncert świąteczny, nawiązujący do twórczości Zbigniewa Wodeckiego.
Emisja koncertu odbędzie się na kanale TV TORUŃ.
Opiekę nad całym wydarzeniem sprawuje fantastyczny duet artystów, którzy z naszym Teatrem są związani od początku jego istnienia. Agnieszka Płoszajska i Michał Cyran przez ostatnie sześć lat stali się wielką wartością tego miejsca i zostawili w nim ogromną część siebie, uczestnicząc w niejednym wydarzeniu oraz pełniąc niejedną rolę – reżysera, aktora, choreografa. To właśnie oni współtworzą Teatr Muzyczny, dzieląc się różnorodnymi pomysłami, tworząc wspaniałe scenariusze i po prostu uczestnicząc w życiu Teatru. I to niezależnie od warunków, w jakich przychodzi nam wszystkim funkcjonować.
W produkcję tego wyjątkowego koncertu zaangażowaliśmy także m.in. Tomasza Lewandowskiego, zdobywcę dwóch Fryderyków z zespołem Organek i aranżera w takich produkcjach Teatru jak komedia „Machiavelli”, czy spektakl świąteczny „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. Natomiast za jakość wokali i chóry odpowiada Paulina Grochowska, trenerka wokalna i aktorka musicalowa, znana m.in. ze współpracy ze Studiem Accantus i współtwórczyni projektu Musicall Team, czyli warsztatów skierowanych do młodych miłośników teatru, śpiewu i tańca.
Warunki pandemiczne nie pozwalają nam zaprosić Was do Teatru. Jesteśmy jednak podekscytowani faktem, że tym razem to my odwiedzimy Wasze domy! Spotkamy się w wygodnych fotelach, na kanapach lub przy świątecznym stole. W bezpiecznych domowych warunkach, na ekranach telewizorów, laptopów i smartfonów, wspólnie połączymy się z Teatrem. Teatrem, który tworzą ludzie pełni pasji, pomysłów i kreatywności.
Niespodzianek będzie naprawdę sporo!
Wszyscy pragniemy podzielić się z Wami pozytywną energią i wejść w nowy rok z nadzieją, że będzie lepiej.
________________
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Skip to content