Ten zły Internet | Warsztaty Przedterapeutyczne

Opublikowano: 25 listopada 2021 r.

Data i czas
8 grudnia 2021 r. (środa)
18:30–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

 Jak mawia ludowa mądrość – lepiej zapobiegać niż leczyć. Gdy powiedzenie to powstawało, świat wirtualny jeszcze nie istniał, ale należy przyznać, że idealnie opisuje walkę z internetowymi niebezpieczeństwami. Młodzi ludzie, w szczególnym momencie swojego rozwoju zostali wystawieni na próbę – nauczanie zdalne, ograniczone kontakty z rówieśnikami, a co za ty idzie izolacje domowe. Dorośli posiadają więcej umiejętności i kompetencji, aby zachować równowagę między funkcjonowaniem w świecie wirtualnym a innymi aktywnościami, jednak czy jako rodzice potrafimy rozpoznawać niepokojące symptomy u naszych dzieci i właściwie na nie reagować?
 Aby uwrażliwić opiekunów na rozpoznawanie sygnałów ostrzegawczych, wraz z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis Pro przygotowaliśmy warsztaty podejmujące temat profilaktyki uzależnienia od Internetu wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania dowiemy się, na czym polega uzależnienie od Internetu/ komputera, w jaki sposób reagować na niepokojące impulsy oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci i młodzież w świecie wirtualnym. Prowadzone przez Anitę Piątek zajęcia Ten zły Internet pozwolą również zyskać rodzicom większą wiedzę i umiejętności na temat potrzeb realizowanych przez dzieci w świecie wirtualnym.
 Obowiązują zapisy na warsztaty na adres e-mail: monika@artus.torun.pl lub telefoniczne: 792 006 098 | Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
 Warsztaty poprowadzi dla Was Anita Piątek – absolwentka pedagogiki specjalnej (specjalność resocjalizacja) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także specjalistka Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – II stopień. Doświadczenie zawodowe zdobywa w Całodobowym Młodzieżowym Oddziale Leczenia Uzależnień w Toruniu, prowadząc psychoterapię indywidualną oraz grupową. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień.
 Współorganizatorem warsztatów jest Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis PRO
Skip to content