Thorn | Koncert z okazji Dnia św. Patryka [z publicznością]

Opublikowano: 9 marca 2021 r.

Data i czas
19 marca 2021 r. (piątek)
19:00–20:30

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

17 marca obchodzimy Dzień Świętego Patryka ☘
To nie tylko narodowe święto Irlandii, ale również jedno z najchętniej obchodzonych świąt na świecie.
My też dołączamy do świętowania i w piątkowy wieczór koncertować będziemy z udziałem zespołu muzycznego Thorn, któremu towarzyszyć będzie taneczna grupa ISTAW.
Zespół „Thorn” od ponad 10 lat wykonuje tradycyjne celtyckie piosenki i melodie taneczne. Miłość do folku irlandzkiego i polskiego zaowocował ciekawymi aranżacjami łączącymi obydwie kultury w nietuzinkowy i nowatorski sposób. W repertuarze znajdują się takie klasyki jak Lord of the Dance, Wild Rover, Irish Washer Woman jak i mniej znane melodie, które zespół wyszukuje i aranżuje według własnych pomysłów. Bogate instrumentarium pozwala nawet tradycyjnym melodiom nadać nowy, niebanalny i nowoczesny charakter. Te żywiołowe muzyczne obrazki nieodparcie kojarzą się z tańcem i zabawą. Dlatego często koncertom grupy towarzyszą występy profesjonalnych grup tańca irlandzkiego.
Grupa tancerzy ze Szkoły Tańca Irlandzkiego ISTA, którzy wystąpią z nimi na scenie zespół zaangażowanych i zdolnych artystów, którzy tańcem zajmują się na co dzień. Barwne i rozbudowane widowiska z ich udziałem są fantastyczną okazją do poznania charakteru różnych form irlandzkiej tradycji i kultury. Pośród artystów znajdują się osoby wielokrotnie nagradzane w europejskich mistrzostwach tańca irlandzkiego co zapewnia najwyższy poziom prezentacji, dostarczając jednocześnie niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom.
Liczba miejsc ograniczona.
Bilety na artus.torun.pl
Skip to content