Tłustoczwartkowy Jarmark Zamkowy

Opublikowano: 17 lutego 2022 r.

Data i czas
24 lutego 2022 r. (czwartek)
14:00–18:00

Lokalizacja
Zamek Krzyżacki (ul. Przedzamcze 3)

Kategorie
Inne

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Karnawał dobiega już końca, nadarza się więc dobra okazja, by odwiedzić Zamek Krzyżacki i wziąć udział w Tłustoczwartkowym Jarmarku Zamkowym, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Średniowieczne zabawy plebejskie, tańce, warsztaty oraz słodkie niespodzianki, to wszystko będzie czekać na torunian w czwartek 24 lutego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć klimat średniowiecznej zabawy!
Tłustoczwartkowy Jarmark Zamkowy rozpocznie się 24 lutego o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 18:00. Każdy z gości w ramach biletu na zwiedzanie zamku otrzyma słodką niespodziankę. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w zabawach plebejskich, takich jak strzelanie z łuku, rzut podkową oraz turniejach i nauce tańców średniowiecznych prowadzonych przez rycerzy z Roty Zbrojnej Grodu Lubicz.
Słodka niespodzianka w cenie biletu nie będzie jedyną kulinarną atrakcją czekającą na odwiedzających w tym dniu zamek. Goście będą mieli okazję wykonać swoje własne, karnawałowo-zapustowe maski, a także sprawdzić swoje zdolności cukiernicze podczas dekorowania pączków przy pomocy m.in. lukrów, bakalii i posypek.
Do wejścia na teren Tłustoczwartkowego Jarmarku Zamkowego uprawniać będą bilety w cenie 20 zł – bilet normalny oraz 12 zł – bilet ulgowy dostępne w kasie na Zamku Krzyżackim w Toruniu.
W dniu wydarzenia Zamek będzie otwarty w godzinach Jarmarku Zamkowego od 14:00 do 18:00.
Skip to content