TOMASZ ORGANEK. MIĘDZY SŁOWAMI. Z artystą rozmawia Anna Król

Opublikowano: 15 września 2022 r.

Data i czas
26 września 2022 r. (poniedziałek)
19:00–20:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Spotkania

Wczytuję mapę...

TOMASZ ORGANEK będzie gościem autorskiego cyklu rozmów ANNY KRÓL z artystami o języku i mocy słów.
Kompozytor, wokalista, autor tekstów i pisarz mówić będzie o tym, w której z ról czuje się najlepiej. O zabawach językiem – w poezji, prozie i piosenkach. O tym, czy muzyka jest językiem i o tajnej mocy słów.
Na spotkanie zapraszamy
26 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Wydarzenie transmitujemy on-line, później znajdziesz je także w You Tube i na Spotify jako Podcast Literacki Big Book Cafe.
***
TOMASZ ORGANEK
Kompozytor, wokalista i autor tekstów. Lider zespołu Organek, z którym nagrał dwa albumy: „Głupi“ (2014) i „Czarna madonna“ (2016). Był współzałożycielem i muzykiem grupy Sofa, z którą wydał trzy albumy: „Many Stylez” (2007), „DoReMiFaSoFa” (2009) i „Hardkor i disko” (2012). Dwukrotnie zdobywał platynową płytę, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym Nagrody ZAiKS-u za najlepszy tekst piosenki na Festiwalu w Opolu w 2018 r. („5 rano”). Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Wydziale Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W 2019 roku zadebiutował jako powieściopisarz, „Teorią opanowywania trwogi”.
***
MIĘDZY SŁOWAMI to seria rozmów, w której Anna Król pyta artystów różnych dziedzin o język, słowa i poezję. Jej gośćmi byli m.in. Maria Peszek, Vienio, Leski, Matylda Damięcka, Radex Łukasiewicz, Natalia Przybysz, Pablopavo i Novika. Wszystkie spotkania tego cyklu można obejrzeć w kanale You Tube Big Book Cafe i Festival.
Skip to content