Toruńczycy w okowach Koronawirusa

Opublikowano: 8 kwietnia 2020 r.

Data i czas
8 kwietnia 2020 r. (środa) – 30 kwietnia 2020 r. (czwartek)
Całodniowe

Kategorie
Inne

Mapa niedostępna

Fundacja „FOR PHOTOGRAPHY” tworzy projekty łączące ludzi z fotografią i fotografię z ludźmi.

W ostatnich tygodniach zostaliśmy zaatakowani również w Polsce przez Koronawirusa. Wywołał on masowe zachorowania niosąc ze sobą niebezpieczeństwo śmierci lub ciężkich powikłań. W celach ograniczenia jego działania zostaliśmy administracyjnie zmuszeni do pozostania w naszych domach wspólnie z dziećmi próbującymi uczyć się zdalnie i pozostałą częścią rodziny.

W tak trudnym okresie jaki obecnie przeżywamy wychodzimy do mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego do udziału w projekcie fotograficznym „Toruńczycy w okowach Koronawirusa”. Poprzez ten projekt zachęcamy do wspólnego stworzenia portretu mieszkańców Torunia zmagających się z życiem w czasach największej pandemii od wielu dziesięcioleci.

 

Jak wygląda obecnie nasze życie?

Nasze domy stały się w przeciągu kilku dni miejscem pracy małżonków, szkołą dla dzieci, miejscem odpoczynku i wszystkich innych funkcji rodzinnych i społecznych. Nie możemy wychodzić na dwór, dzieci do uzyskania pełnoletności nie mogą samodzielnie wychodzić poza dom. Wszystkie te ograniczenia całkowicie zmieniły relacje domowe i możliwości wykonywania pracy.

Jeżeli wyobrazimy sobie podobną sytuację w epoce przed internetowej, nie tak aż odległej w czasie, to do dyspozycji pozostałaby możliwość oglądania pojedynczych kanałów telewizyjnych i słuchania radia. Prasa mogłaby być niedostępna, bo wymagałaby wyjścia na ulicę.

Na szczęście żyjemy w dobie mediów cyfrowych i dzięki nim pozostając zamknięci na ograniczonej powierzchni w naszych domach, poprzez łącza internetowe możemy obserwować Świat, kontaktować się z rodziną
i znajomymi czy współpracownikami, oraz możemy aktywnie udzielać się w mediach społecznościowych, rozmawiać za pomocą komunikatorów czy wysyłać emaile.

Od kilkunastu lat mamy również aparaty fotograficzne sprzęgnięte z telefonami, co umożliwia nam błyskawiczne dokumentowanie otaczającego nas Świata i dzielenie się tymi fotografiami z ludźmi na całym Świecie.

 

Dlatego zbudujmy zbiorowy portret mieszkańców Torunia 2020, w okresie pandemii Koronawirusa.

W czasie olbrzymiego kryzysu i niepewności inaczej myślimy i zachowujemy się, ale mamy również niesamowitą możliwość rejestracji nas, naszych zachowań i wszystkiego tego, co nas otacza za pomocą obrazu fotograficznego. Tworzone w tym trudnym czasie zdjęcia oprócz pamiątki czy informacji staną się dokumentem o nas i naszych problemów, smutków oraz drobnych radości, które przecież zawsze na zmianę są obecne w naszym życiu.

 

Fotografujcie …

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Torunia i okolic oraz Gości, którzy zjawią się w tym czasie w naszym mieście Toruniu do fotografowania wszystkiego tego co zauważą, czym się zainteresują i co w danej chwili ich zainteresowało, zasmuciło lub zdziwiło.

 

Przesyłajcie zrobione zdjęcia do nas, a my …

Prosimy wszystkich o nadsyłanie tych fotografii do naszej Fundacji „For Photography”. Szczegóły w Regulaminie umieszczonym na stronie:

http://www.forphotography.eu/regulamin-udzialu-torunczycy-w-okawach-koronawirusa

 

Co my zrobimy obecnie, w okresie pandemii?

Nadsyłane fotografie będziemy na bieżąco prezentować w specjalnie do tego celu stworzonej na stronie Fundacji GALERII INTERNETOWEJ „Toruńczycy w okowach Koronawirusa”. Niebawem galeria będzie widoczna czekając na pierwsze zdjęcia na stronie projektu:

http://www.forphotography.eu/index.php/projekty/torunczycy-w-okowach-koronawirusa

 

Co zrobimy po zakończeniu pandemii?

Po zakończeniu pandemii, zniesieniu restrykcji zaprezentujemy stworzymy w postaci cyfrowej album fotograficzny, w którym zaprezentujemy nadesłane zdjęcia z okresu pandemii.

Album będzie dostępny dla każdego, możliwość pobrania ze strony naszej fundacji: www.forphotography.eu.

Jeżeli finanse na to pozwolą zorganizujemy wystawę w plenerze lub w galerii.

 

Wesprzyjcie Nas …

Jako Fundacja „For Photography” zapraszamy osoby fizyczne, firmy i instytucje do wsparcia naszego projektu poprzez maksymalne rozpropagowanie go, aby dotarł do maksymalnej liczby odbiorców zachęcając ludzi do działania.

Polub nas Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaForPhotography

Jeżeli uznacie Państwo naszą ideę za słuszną i interesującą zachęcamy również do udzielenia nam wsparcia finansowego na ten cel, abyśmy mieli środki realizację wystawy (a może albumu w wersji drukowanej) po okresie pandemii, jako zapis historyczny minionego czasu. Wszelkie dane o naszej Fundacji znajdziecie Państwo na stronie fundacji w zakładce „dane fundacji”.

Zapraszamy do aktywnych działań nie wychodząc z domu

Fundacja „For Photography”

Skip to content