Toruńska kultura w kwarantannie

Opublikowano: 8 maja 2020 r.

Data i czas
8 maja 2020 r. (piątek) – 31 maja 2020 r. (niedziela)
Całodniowe

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Inne

Wczytuję mapę...

Wirtualne spacery, quizy, filmiki, wykłady, spektakle i wernisaże online – tak działa toruńska kultura w czasie kwarantanny. Instytucje robią wszystko, by nie stracić kontaktu ze swoimi odbiorcami i zapewnić im jak najwięcej wysokogatunkowych atrakcji.

Wszystkie toruńskie instytucje kultury oferują to, czym są w stanie podzielić się wirtualnie. Robią to przede wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebooka, Instagrama i Twittera, a także swoich kanałów na YouTube.

Toruńska Agenda Kulturalna retransmituje m.in. organizowane przez siebie koncerty, Centrum Kultury Dwór Artusa prowadzi wykłady o sztuce online, Centrum Sztuk Współczesnej przygotowało wirtualny wernisaż, a muzea i Książnica Kopernikańska prezentują swoje zbiory. Aktorzy teatrów zachęcają widzów do zabaw i ćwiczeń, w nowej formie zapraszają do uczestnictwa w stałych cyklach, pojawiła się też transmisja spektaklu Baja Pomorskiego. O melomanach nie zapomina Toruńska Orkiestra Symfoniczna, która codziennie ma dla nich inną atrakcję. Wykłady i warsztaty naukowe proponuje Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Propozycji jest mnóstwo i każdego dnia ich przybywa. Na bieżąco publikujemy je na naszych stronach. Znajdziecie je w zakładce Koronawirus, w kategorii Koronawirus – #zostańwdomu.

Skip to content