Toruńskie Vademecum Kulturalne

Opublikowano: 22 stycznia 2021 r.

Data i czas
29 stycznia 2021 r. (piątek)
19:00–21:00

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

2020 to rok szczególnych wyzwań dla kultury. Zmieniające się przepisy dotyczące możliwości udziału publiczności w wydarzeniach, wprowadzone zasady dystansu społecznego oraz rygoru sanitarnego, ponadto przeplatający się częściowy i całkowity lockdown wymusił na instytucjach kultury zmiany w ich funkcjonowaniu, a także modyfikacje sposobów w docieraniu do odbiorcy.
Koncerty, spotkania autorskie, spektakle przez większość roku odbywały się online – z ograniczonym udziałem lub bez udziału publiczności. W kontakcie z kulturą w 2020 roku pośredniczył najczęściej ekrany smartfonów, laptopów czy telewizorów. Paradoksalnie dla niektórych był to rok większego dostępu do dóbr kulturalnych – bo bez konieczności ruszania się z domu. Dla innych upłynął pod znakiem zmian nawyków związanych z uczestnictwem w wydarzeniach na żywo.
A jak wspominają ten niezwykły pandemiczny rok dyrektorzy instytucji kultury, animatorzy i animatorki kultury, organizatorzy i organizatorki wydarzeń oraz sami twórcy i twórczynie? Dowiemy się tego z naszego Toruńskiego Vademecum Kulturalnego z podsumowaniem roku 2020.

Do udziału w podsumowaniu zaprosiliśmy między innymi:

Kafką Jaworską – dyrektorkę Tofifest Film Festival
Aleksandrę Mierzejewską – p.o. dyrektora Muzeum Okręgowe w Toruniu
Krystiana Kubjaczyk – zarządcę Toruńska Agenda Kulturalna
Pawła Paszta – dyrektora artystycznego Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Spotkanie tradycyjnie moderować będzie Łukasz Wudarski – dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.
Razem z zaproszonymi gośćmi 29 styczna na fanpage`u Dworu Artusa powspominamy jakie cele udało się zrealizować w ubiegłym roku, jakie innowacje techniczne pomogły w ich osiągnięciu oraz zapytamy, jakie są perspektywy dla kultury na nadchodzący 2021 rok.
Wydarzenie nie wymaga żadnej opłaty – nie klikajcie w podejrzane linki
Skip to content