TropiMY naturę | Wakacje w stylu zero waste – półkolonie

Opublikowano: 30 czerwca 2020 r.

Data i czas
3 sierpnia 2020 r. (poniedziałek) – 7 sierpnia 2020 r. (piątek)
08:00–16:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Masz w domu małego odkrywcę natury, którego fascynuje życie roślin, owadów i zwierząt leśnych? A może Twoje dziecko interesuje się ekologią i ochroną środowiska? Te półkolonie są dla niego! TropiMy naturę to wakacje w stylu #zerowaste zachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą.

Czy wiecie, że mrówki hodują na drzewach mszyce, które robią dla nich słodycze, a drzewa kontaktują się ze sobą za pomocą zapachu? Co na nas jeszcze czeka? Na pewno dużo zabawy, przy której można się dużo nauczyć, ale i trochę pobrudzić. Będziemy budowali szałasy, gotowali zupę z pokrzyw, sadzili kwiaty, stworzymy kukiełki recyklingowe, a nawet udamy się na wyprawę, by poznać prawdziwe zwierzęta.

A wszystko to pod okiem edukatorów i animatorów z Edukacja i Animacja w Dworze Artusa z doświadczeniem w pracy z dziećmi, w bezpiecznych warunkach zgodnych z aktualnymi przepisami.

Co czeka Twoje dziecko w czasie trwania turnusu?
• Zaprzyjaźni się ze światem natury i za jego pośrednictwem pozna prawa przyrody
• Zamieni się w odkrywcę, wynalazcę i nauczy chronić przyrodę oraz jej naturalne zasoby
• Rozwinie swoje umiejętności plastyczne i teatralne
• Pobudzi swoją pomysłowość i wyobraźnię.

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury Dwór Artusa, Filia Dom Muz przy ul. Okólnej 169 i obejmują wyżywienie, zajęcia edukacyjne i ruchowe oraz ubezpieczenie.

Turnus od 3 sierpnia 2020 roku. Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Koszt: 450 zł od dziecka/tydzień

Skip to content