Tydzień Mózgu 2023

Opublikowano: 6 marca 2023 r.

Data i czas
13 marca 2023 r. (poniedziałek) – 19 marca 2023 r. (niedziela)
Całodniowe

Kategorie
FestiwaleInne

Mapa niedostępna

13 marca rozpocznie się kolejna odsłona “Tygodnia Mózgu” w Toruniu i Bydgoszczy. W tym roku wydarzenia odbędą się w siedzibie Instytutu Psychologii UMK oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. 

“Światowy Tydzień Mózgu” jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu oraz przedstawienie aktualnych wyników badań w tym obszarze. W tym roku zapraszamy do budynku IP UMK (ul. Jurija Gagarina 39, Toruń), siedziby K-PCEN (ul. Jagiellońska 9, Bydgoszcz) oraz CKiN Młyny Rothera (ul. Mennica 10, Bydgoszcz). 

Jak czytamy na stronie Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty: 

Lokalnie organizujemy obchody “Światowego Tygodnia Mózgu”, aby najnowsza wiedza o mózgu i umyśle stała się oczywista w szkołach, uczelniach, społecznościach lokalnych, aby nauczyciele, naukowcy, trenerzy potrafili skutecznie wspierać proces uczenia się dzieci, młodzieży i dorosłych, pomagać innym w przezwyciężaniu ich życiowych trudności, lepiej rozumieć zwierzęta. Mówimy “NIE” mitom psychopedagogicznym.

Na wykłady i wydarzenia odbywające się w ramach tegorocznej edycji “Światowego Tygodnia Mózgu” obowiązuje rejestracja. Program spotkań oraz niezbędne linki są dostępne na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. 

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w 2023 roku jest partnerem medialnym wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia archiwalnych materiałów związanych ze “Tygodniem Mózgu” w Toruniu i Bydgoszczy, które przygotowaliśmy w poprzednich edycjach wydarzenia.

Skip to content