Urodziny Mikołaja Kopernika | Warsztaty plastyczno-ruchowe

Opublikowano: 16 lutego 2022 r.

Data i czas
19 lutego 2022 r. (sobota)
17:00–18:30

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, wszyscy wiemy, kogo dotyczą te słynne słowa. Mało kto jednak wie, że za kilka dni obchodzić będziemy urodziny tego najbardziej znanego mieszkańca Torunia – Mikołaja Kopernika! Słynny astronom urodził się dokładnie 19 lutego 1473 roku.
Z tej okazji wspólnie zatrzymamy się na chwilę i popatrzymy w niebo, aby upamiętnić jego wielkie odkrycie. Nie zabraknie jednak urodzinowego szaleństwa, ponieważ czekają nas zabawy plastyczne, ruchowe oraz enigmatyczne zagadki, związane przede wszystkim z planetami i galaktykami – jednym słowem kosmos! Przyjrzymy się również toruńskim legendom oraz najważniejszym – w kontekście naszego solenizanta – elementom architektury.
Podczas urodzinowej zabawy wspólnie wykonamy miniaturowe modele wymyślonych przez nas planet, które zyskać mogą rozmaite zastosowania, od klasycznej piłki, do kosmicznej biżuterii! Stworzymy również krótkie historyki z nowymi przygodami Kopernika, być może któraś z nich stanie się nową toruńską legendą. Do wspólnego świętowania zapraszamy wszystkich bez względu na wiek!
Warsztaty poprowadzi dla Was Joanna Łagan – animator kultury, założyciel i reżyser Teatru Amorficznego.
Wydarzenie odbywać się będzie przy współudziale członków Teatru Amorficznego.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Skip to content