VESPA + Monkey Business

Opublikowano: 20 września 2021 r.

Data i czas
24 września 2021 r. (piątek)
19:00–21:00

Lokalizacja
Dwa Światy (ul. Ducha Świętego 10)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

Co: koncert VESPA + Monkey Business
Gdzie: Dwa Światy, Toruń
Kiedy: 24 września 2021 (piątunio)
Za ile: 25*/30 zł
*Aby nabyć bilet w cenie przedsprzedażowej wyślij maila z imieniem i nazwiskiem na vespa.ska@gmail.com Opiszemy, że doszedł i bilet w cenie przedsprzedażowej nabędziesz na bramce.
VESPA
www.vespaband.pl
Vespa bez wiątpienia zalicza się do pionierów gatunku ska w kraju. Choć pozostają rozkochani w jamajskich rytmach, nigdy nie stronili od mieszania ich czy to ze swingiem, soulem, czy rock’n’rollem. Dziś po prawie ćwierć wieku działalności, z pięcioma płytami na koncie i powrocie w ich szeregi wieloletniej wokalistki zdają się w ogóle nie zwalniać tempa. Każdy kto miał okazję zobaczyć zespół, wie że to koncerty są ich prawdziwym żywiołem. Połączenie stylizacji retro, czteroosobowej sekcji dętej i często absurdalnej konferansjerki ujęły publiczność w Polsce, jak i w Niemczech, Anglii, czy Rosji.
MONKEY BUSINESS
www.monkeybusinessoi.bandcamp.com
Monkey Business grają Oi! / street punk. W swojej twórczości odwołują się do klasyków, czyli wczesnych zespołów punkowych i rockowych, którzy zapoczątkowali ten styl pod koniec lat ’70 XX wieku w Wielkiej Brytanii. Melodyjne oraz pełne buńczuczności i zuchwałości piosenki to bez wątpienia wyznacznik twórczości granej przez Monkey Business. Wokalista pochodzi z Wielkiej Brytanii, na perkusji i gitarach wspierają go Brazylijczyk i dwóch Polaków. Jednym z nich jest gitarzysto-wokalista Grzegorz Kupicha, znany publice z takich zespołów ze szczecińskim rodowodem jak Vespa, Pomorzanie czy legendarnych kabaretów muzycznych twórczości grupy Wielkie Pomorze.
Skip to content