W ogniu flamenco! | Spektakl muzyczno-taneczny „La Distancia”

Opublikowano: 9 sierpnia 2022 r.

Data i czas
24 września 2022 r. (sobota)
18:00–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Buenos días! Jesteście ciekawi, dlaczego witamy się z Wami w taki sposób? Wiecie, że już niebawem serce toruńskiej starówki zabije w rytmie ognistej Andaluzji? Jeśli chcecie sprawdzić w jaki sposób rozniecimy w Was iskrę znad Tagu, uzbrójcie się w wachlarze i kastaniety! Dworskie progi uwiodą Was hiszpańskim temperamentem już 24 września 2022 roku!
Dystans społeczny i odosobnienie to z pewnością jedne ze znaków naszych czasów. Zastanawialiście się w jaki sposób dziedziny sztuki bazujące na bliskości i nieskrępowanej ekspresji komentują to zjawisko? Autorytetem w tej dziedzinie jest jedno z najważniejszych symboli hiszpańskiej kultury – pełne ognistych emocji i wirujących falban – flamenco! „La Distancia” to spektakl, który zrodził się z potrzeby znalezienia odpowiedzi na pytanie, co bardziej nas dzieli – współczesna rzeczywistość czy bariery w naszych umysłach? Muzyczno-taneczne widowisko oparte jest na autorskich opracowaniach muzyki flamenco, klasycznej oraz etno. Podczas spektaklu nie zabraknie stukotu obcasów, krwistoczerwonych sukni i temperamentnych spojrzeń. Całości dopełni charakterystyczne, hiszpańskie instrumentarium.
Aby uszanować słuszny zwyczaj popołudniowej sjesty, „La Distancia” rozgrzeje artusowe mury o godz. 18:00! W dniu wydarzenia o godz. 12:00 odbędą się warsztaty flamenco w nurcie tangos. Wraz z instruktorem poznamy rytm oraz podstawowe elementy tego tańca.
Reżyseria:
Dorota Dzięcioł (także taniec)
Muzyka:
Sławomir Dolata – gitara, śpiew
Monika Szala – skrzypce
Maciej Drapiński – akordeon
Dawid Cholewiński – cajón, perkusjonalia
Cuerpo de baile:
Daria Bręczewska-Kulesza
Agnieszka Kruczkowska
Maria Trzcińska
Ewa Szuda
Magdalena Jaszczyk-Stępowska
Spektakl zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Bilety: 35 zł/normalny, 30 zł/ulgowy (spektakl godz. 18:00) | 15 zł (warsztaty godz. 12:00) | Karnet: 40 zł | W dniu wydarzenia o godz. 12:00 w Sali Małej odbędą się warsztaty flamenco w nurcie tangos
Skip to content