W świecie filmu sci-fi – Star Wars | Warsztaty

Opublikowano: 25 czerwca 2021 r.

Data i czas
30 czerwca 2021 r. (środa) – 1 lipca 2021 r. (czwartek)
12:00–17:00

Kategorie
Warsztaty

Mapa niedostępna

Zapraszamy na warsztaty organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.
Warsztaty odbędą się 30 czerwca a ich powtórka 1 lipca – w każdym dniu warsztatowym udział wziąć może maksymalnie 12 osób.
Każdy dzień warsztatowy zostanie podzielony na dwie części. W pierwszej zapoznamy się z pojęciem planów i kadrów filmowych. Przyjrzymy się także problematyce budowania przestrzeni scenicznej i różnicach w jej konstrukcji na planie dziewięciu filmów z uniwersum Star Wars. Następnie porozmawiamy o efektach specjalnych, wspólnie stworzymy makiety farmy Skywalkerów oraz ulepimy postać Jabba the Hut.
W drugiej części dnia porozmawiamy o świecie fanów Gwiezdnych Wojen i zjawisku Cosplay. Odpowiemy na pytania: czym jest cosplay, gdzie go wykorzystywać i kto może być cosplayerem? Skąd czerpać pomysły, wzory, refki? Zastanowimy się jakie są potrzebne narzędzia dla początkujących i skąd je brać? Czy są jakieś specjalne techniki do tworzenia kostiumów? Jak zdjąć formę np. na karwasz? Omówimy kwestię makijażu w cosplay’u oraz o czym należy pamiętać, tworząc strój czy broń? Postaramy się także wyjaśnić, jak wygląda specjalna sesja fotograficzna oraz jak dostać się na pierwszy event. Pokażemy jak zdejmować formę na zbroję z ciała oraz jak wyglądają gotowe kostiumy. Na zakończenie każdy z uczestników zajęć stworzyć swoją pierwszą maskę.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Zajęcia poprowadzą Monika Ratajczyk i Angelika Słomska.
Wydarzenie organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.
Skip to content