W trosce o naturę

Opublikowano: 2 września 2021 r.

Data i czas
6 sierpnia 2021 r. (piątek) – 7 września 2021 r. (wtorek)
10:00–18:00

Kategorie
Wystawy

Organizator
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Mapa niedostępna

Zgromadzone na wystawie prace pochodzą z jednej placówki – Young Envoys International, której uczniowie od lat zdobywają nagrody na międzynarodowych przeglądach plastycznych, w tym także konkursach organizowanych przez naszą galerię.

Złożony z blisko stu niewielkiego formatu barwnych grafik zestaw prezentuje niezwykle interesujący obraz Indii. To mieszanka tradycji i współczesności, która ujęta w ramy jednej stylistyki tworzy spójną całość. Atrakcyjność hinduskich prac jest wypadkową egzotycznej tematyki, talentu młodych artystów oraz walorów zastosowanej techniki. Użycie trzech lub czterech kolorów w odbitkach linorytniczych wiąże się z długotrwałym i skomplikowanym procesem. Wymaga dobrego przygotowania projektu, rozbicia pracy na poszczególne etapy i staranności przy odbijaniu.

Na wystawie uwagę przykuwają prace odzwierciedlające kulturę Indii : hinduskie kobiety w tradycyjnych strojach, tancerze, muzycy grający na różnych instrumentach, rikszarze, mężczyźni w turbanach przy pracy. Dzięki scenom wypasu kóz czy zbioru herbaty poznajemy rolnicze oblicze Indii. Niemniej ciekawe są linoryty o tematyce sportowej czy portretujące dzikie zwierzęta.

Data: 06.08.2021 (Całodzienne) — 07.09.2021 (Całodzienne)
Miejsce: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, ul. Kościuszki 41/47
Skip to content