Warszawska Orkiestra Sentymentalna | Koncert | Artus Festival

Opublikowano: 18 lipca 2022 r.

Data i czas
30 lipca 2022 r. (sobota)
18:00–20:00

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Mapa niedostępna

Rozsmakowani w dawnych melodiach polskiej rewii i kabaretu, wybierają to, co najlepsze z bogactwa sceny dwudziestolecia i czasów powojennych…. Już 30 lipca 2022 roku w ramach Artus Festival przenieśmy się w czasy skocznych polek, porywających foxtrotów i namiętnego tanga! Naszymi przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej!
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. W 2015 roku zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”. Interpretując znane kompozycje, zachowują ich ponadczasowy styl i urok, dodając odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, muzycy regularnie go zgłębiają, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w 2017 roku w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua. W listopadzie 2018 roku trafił do rąk słuchaczy album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które się tam znalazły, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.
Jeżeli tak, jak my z tęsknotą spoglądacie w czasy narodzin srebrnego ekranu oraz towarzyszących ich melodiom, nie może Was zabraknąć podczas wyjątkowego koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej! Wsiadajcie na pokład Artus Festiwalu – muzyczny wehikuł czasu startuje już 30 lipca 2022 roku o godz. 18:00!
Bilety: I pula – 49 zł, II pula – 59 zł, III pula – 69 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona
https://artus.torun.pl/…/artus-festival-2022…/
———–
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Patronat medialny:
TVP3 Bydgoszcz,
TV Toruń,
Radio GRA,
Oto Toruń,
Tylko Toruń,
Poza Toruń
Sponsor Główny Festiwalu:
PGE Toruń S.A.
Sponsorzy:
Nova Trading
Polanica Broker
Rossmann
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Skip to content