Warsztaty filmowe dla początkujących

Opublikowano: 20 września 2021 r.

Data i czas
2 października 2021 r. (sobota) – 3 października 2021 r. (niedziela)
10:00–16:00

Lokalizacja
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu (Kościuszki 75-77)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Wczytuję mapę...

ADRESACI:
Animatorzy i menedżerowie kultury, nauczyciele, pedagodzy, studenci i wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem materiałów audiowizualnych.
CEL:
Zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie realizacji i obróbki materiałów audiowizualnych, rozwijanie umiejętności technicznych, uwrażliwienie na estetykę obrazu filmowego.
PROGRAM:
Warsztaty mają formę zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy krok po kroku nauczą się realizować materiały wideo. Pierwsza część obejmuje zasady obsługi kamer typu DSLR (lustrzanek) oraz kamer w smartfonach. Omówione zostaną zagadnienia dotyczące manualnych ustawień: czułości ISO, przysłony i czasu naświetlania. Uczestnicy dowiedzą sie, jak dobrać najlepsze ustawienia do konkretnych sytuacji na planie zdjęciowym.
Kolejna część warsztatów poświęcona będzie różnym aspektom kompozycji filmowego, czym jest pożądany „filmowy look” i jak go uzyskać. Uczestnicy dowiedzą się, jak pracować na planie z jedną kamerą, jak wykorzystać kilka kamer, jak operować światłem dla uzyskania pożądanego efektu i jak wykorzystać światło zastane. Uzupełnieniem tej części warsztatów będzie blok poświęcony zasadom rejestracji dźwięku.
W trzeciej uczestnicy poznają podstawy montażu oraz oprogramowanie (płatne i darmowe) służące do edycji materiałów wideo. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólne napisanie scenariusza i jego realizacja (np. W postaci wywiadu, scenek dialogowych, klipu reklamowego).
PROWADZĄCY:
Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Założyciel improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3.Piętro oraz duetu instrumentalnego Mlecze. W 2019 roku ukazał się jego solowy album „Improv”. Jako przewodniczący Studenckiego Koła Teatrologicznego UMK współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz klubem “Od Nowa”. Koordynator projektów kulturalnych wystawianych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Autor wideoklipów oraz miniatur filmowych.
Wojciech Budny – instruktor, dokumentalista w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Swoją przygodę z kamerą zaczynał na początku lat 90. w Niemczech w Münster w regionalnej telewizji TV Münster. Absolwent Camerimage Film School. Współpracował z Telewizją Polską S.A., TVN i OwsiakTV. Obecnie operator obrazu w TV Toruń. Współpracował z Yachem Paszkiewiczem przy realizacji wielu wideoklipów, jest producentem i współautorem programu Muzyczny Kram, autorem i współautorem filmów dokumentalnych i reportaży.
HARMONOGRAM:
Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych
– sobota 2.10.2021 r. w godz. 10:00-17:00
– niedziela 3.10.2021 r. w godz. 9:00-16:00
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT:
do 24 września 2021 r.
Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
ZGŁOSZENIA:
www.woak.torun.pl
MIEJSCE:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8
WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski – tel. 56 652 27 55
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
Skip to content