Warsztaty Improwizacji Teatralnej – Wiosna 2020

Opublikowano: 25 lutego 2020 r.

Data i czas
3 marca 2020 r. (wtorek)
17:30–19:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Dwór Artusa po raz kolejny zaprasza na niezwykłe warsztaty improwizacji teatralnej, które poprowadzi członek Grupy Teraz i Teatru Reset, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej „JO” Piotr Pawłowski.
Podczas tych zajęć przekonasz się jakie umiejętności składają się na warsztat improwizatora. Razem z grupą będziesz je ćwiczyć, całkiem nieźle się przy tym bawiąc.
Na warsztaty złoży się nauka pracy w grupie i skupienie na partnerze scenicznym, aktywne słuchanie i maksymalna koncentracja na scenie, trening spontaniczności i błyskawicznego podejmowania decyzji, opowiadanie historii i elementy warsztatu aktorskiego. Będziemy dużo się ruszać, więc lepiej weź wygodne ciuchy.
Celem warsztatów jest przez trzy miesiące dostarczyć podstaw pod dalszą improwizacyjną drogę. Czy po tym czasie wyjdziesz na scenę – będzie to zależało wyłącznie od Ciebie. Natomiast jasne powinno być wtedy dla Ciebie co Cię w impro kręci i czego chcesz robić więcej.
Umiejętności, które będziemy rozwijać, są przydatne nie tylko na scenie. Jeśli nie planujesz występować, ale chcesz się przełamać, otworzyć, lepiej komunikować z innymi ludźmi albo rozwijać swoją kreatywność – to również miejsce dla Ciebie.

Piotr Pawłowski – Improwizator z 7-letnim doświadczeniem scenicznym. Od sześciu lat współtworzy Grupę TERAZ, od czterech lat prowadzi warsztaty impro, od trzech organizuje (będąc jego dyrektorem) Festiwal Improwizacji Teatralnej „JO!” w Toruniu, od roku działa z Teatrem Reset. Cały czas uczy się i szuka nowych perspektyw, spojrzeń i technik, jeżdżąc na warsztaty i festiwale. W impro najbardziej kocha wolność tworzenia i to, jak bardzo zmienia ono podejście do życia. Poza impro najczęściej można go spotkać w kinie albo nad stołem z rozłożoną planszówką.

Prowadzący: Piotr Pawłowski – członek Grupy Teraz
Czas trwania kursu: 12 zajęć (po 2 godziny każde spotkanie)
Start warsztatów: po zebraniu się grupy (nie później niż 3 marca)
Terminy warsztatów: wtorki, 17:30-19:30
Miejsce: Piwnice Kultury – Dwór Artusa
Cena: 220 zł cały kurs, lub 80 zł za 4 zajęcia, płatne na 1, 5 i 9 zajęciach
Grupa max 12 osób
Zgłoszenia: Piotr Pawłowski piotr.pawlowski@artus.torun.pl