Warsztaty improwizowanego dźwięku – grupa starsza | „Dwór Dostępny”

Opublikowano: 9 maja 2023 r.

Data i czas
10 maja 2023 r. (środa)
18:30–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
KoncertyWarsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Zajęcia od 13 roku życia | Czas trwania warsztatów: około 2 godziny (godz. 18.30-20.30) | Wstęp wolny. Wejściówki do odebrania w kasie Dworu Artusa od 15 kwietnia 2023 roku | Liczba wejściówek jest ograniczona | Brak możliwości rezerwacji | UWAGA! W czasie zajęć pojawią się wysokie dźwięki. Dla osób wrażliwych na intensywne brzmienia przygotujemy słuchawki wygłuszające | Posiadanie własnego instrumentu nie jest konieczne, jednak jeśli taki macie, będzie miło, gdy zabierzecie go ze sobą. Jeśli odebraliście wejściówkę z kasy Dworu Artusa i gracie na jakimś instrumencie, ale go nie posiadacie, to zgłoście jego zapotrzebowanie na adres e-mail: patrycja.gancarczyk@artus.torun.pl, postaramy się taki zorganizować | W celu uzyskania szczegółowych informacji możliwy jest kontakt z koordynatorką do spraw dostępności – Patrycją Gancarczyk pod adresem e-mail: patrycja.gancarczyk@artus.torun.pl lub telefonicznie pod numerem: 691 061 875 (poniedziałek – piątek: 9.00-16.00)
🎼 A gdyby tak wcielić się w rolę dyrygenta i nauczyć, jak wskazywać innym drogę do dźwięku? Czy może wolelibyście chwycić za instrumenty i podążać za gestami kapelmistrza? Aby się o tym przekonać, przyjdźcie na warsztaty dyrygentury sygnalizowanej i znajdźcie własne miejsce w orkiestrze!
Dyrygentura sygnalizowana to system gestów stworzony dla orkiestr improwizowanych. Pomaga zarówno artystom, jak i amatorom znaleźć muzyczny język, niezależnie od poziomu zaawansowania. W trakcie warsztatów wcielimy się w role muzyków, a także poprowadzimy zespół jako dyrygent. Z tajnikami dźwiękowej improwizacji zaznajomią nas Karolina Leszek oraz Maciej Karmiński. Pod ich okiem przećwiczymy znaki dyrygentury sygnalizowanej oraz stworzymy utwór improwizowany. Poprzez wspólne działanie wzmocnimy naszą uważność na drugiego człowieka oraz odkryjemy terapeutyczne funkcje muzyki!
📍 Warsztaty poprowadzi dla Was Karolina Leszek i Maciej Karmiński.
Posiadanie własnego instrumentu nie jest konieczne, jednak jeśli taki macie, będzie miło, gdy zabierzecie go ze sobą. Jeśli odebraliście wejściówkę z kasy Dworu Artusa i gracie na jakimś instrumencie, ale go nie posiadacie, to zgłoście jego zapotrzebowanie na adres e-mail: patrycja.gancarczyk@artus.torun.pl, postaramy się taki zorganizować.
🎼 Maciej Karmiński – muzyk, animator kultury. Ukończył Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne na UMK w Toruniu, w trakcie studiów pedagogicznych (specjalność szkolna z socjoterapią). Założyciel Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej, w której pełni rolę dyrygenta. Ukończył kursy kwalifikowane z muzykoterapii: „Diagnosta w poradnictwie psychologiczno-pedagogicznym” oraz pierwszy stopień Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Jako wykonawca i organizator współtworzył wiele wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. Ambasador Republiki Užupis w Toruniu.
🎼 Karolina Leszek – od urodzenia zmaga się z obustronnym głębokim niedosłuchem. Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcące o profilu pedagogika. Obecnie studentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku finanse i rachunkowość o specjalizacji finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Jest miłośniczką świata muzyki, która kieruje się mottem życiowym: „Jeśli małe rzeczy nie będą Cię cieszyły to i duże nie ucieszą”. Do teraz posiada w sobie małe dziecko, stąd uczucie powołania do pracy z dziećmi.
📍 Wydarzenie organizowane w ramach zadania „Dwór Dostępny” finansowane jest z grantu w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content