WARSZTATY RYSUNKU MODOWEGO: Moda w fotografiach Helmuta Newtona

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 r.

Data i czas
8 kwietnia 2021 r. (czwartek)
18:00–20:00

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Mapa niedostępna

WARSZTATY RYSUNKU MODOWEGO: Moda w fotografiach Helmuta Newtona, 8.04.2021 (czwartek), godz. 18.00
🖌 Zapraszamy na cykl czterech e-warsztatów rysunku modowego. Każde spotkanie inspirowane jest osobowością ze świata mody. Można uczestniczyć w jednym spotkaniu bądź w całym cyklu. Nie jest wymagana umiejętność obsługi programów graficznych. Warsztaty są źródłem inspiracji dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz wszystkich, którzy interesują się modą.
🖌 Warsztaty online:
wymagany program Zoom, kamerka internetowa i mikrofon.
🖌 Materiały potrzebne do pracy: papier, tusz, pędzle, ołówki, gumka, akwarele, gwasz.
🖌 W programie warsztatów znajdzie się krótki wstęp dotyczący postaci będącej inspiracją spotkania oraz omówione zostaną zagadnienia:
• konstruowania postaci, zachowania odpowiednich proporcji
• różnych stylów i technik ilustratorskich
• sposoby oddania faktury materiałów za pomocą środków plastycznych
🖌 Warsztat poprowadzi Anna Matuszewska, absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (UJ Kraków). Jej prace zostały opublikowane między innymi w Twoim Stylu, Elle i Harper’s Bazaar. Jest laureatką konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung Frankfurt/M. Brała udział w wystawach w Polsce i zagranicą (m.in. w Berlinie). Współpracowała z Zatoką Sztuki w Sopocie. Wykładała rysunek w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. W 2017 zalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wybranych z okazji 5-lecia polskiej edycji magazynu Harper’s Bazaar.
🖌 Kolejne spotkanie odbędzie się już 22 kwietnia. Szczegóły wkrótce!
Skip to content