Warsztaty scenariuszowe w Kinie CAMERIMAGE

Opublikowano: 30 sierpnia 2022 r.

Data i czas
10 września 2022 r. (sobota)
14:00–20:00

Lokalizacja
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage (Rynek Staromiejski 36-38)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na warsztaty scenariuszowe w Kinie Camerimage!
Cykliczne zajęcia poprowadzi 👉 Magdalena Wleklik – doświadczona scenarzystka i przewodniczącą Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Zajęcia będą dla uczestników okazją do poznania własnych możliwości twórczych i podniesienia umiejętności w zakresie sztuki filmowej. Zaczniemy od poszukiwania inspiracji, a po selekcji pomysłów zajmiemy się ich rozwojem. Pomocna będzie przy tym baza polskich scenariuszy z Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Rozmawiać będziemy o najważniejszych dziełach z historii, a także współczesnych, powszechnie znanych filmach. Spotkania przebiegać będą w otwartej, kreatywnej formie.
👉 Spotkanie I – sobota 10 września 2022 r.
Temat: Jak rozmawiać o filmie?
Przebieg zajęć:
👉 godz. 14:00 – część teoretyczno-praktyczna
Jak stworzyć filmową opowieść? Jak o niej mówić? To podstawowe zagadnienia, od których rozpoczniemy rozmowy o sztuce pisania scenariuszy. Przez połowę czasu pracy nad projektem scenarzysta pisze, drugą połowę o nim mówi. Dlaczego tak się dzieje? Jaka jest rola scenarzysty w procesie produkcji filmu? Co to jest pitching? Jak czytać scenariusz? Dojdziemy do tego, czym w ogóle jest scenariusz. Zaczniemy od końca, żeby zrozumieć proces. To podstawa dla rozpoczęcia pracy nad własnym filmem.
👉 godz. 16:00 – część konsultacyjna
Osoby biorące udział w warsztatach mogą przedstawić i omówić swój pomysł na scenariusz z prowadzącą i pozostałymi uczestnikami zajęć. Metodą pracy będzie w tej części burza mózgów.
👉 godz. 18:00 – pokaz filmu „Najmro” i spotkanie z Mateuszem Rakowiczem – reżyserem i autorem scenariusza (dla uczestników warsztatów wstęp wolny).
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zgłoszenia na adres 👉 office@ecfcamerimage.pl
Limit uczestników: 15 osób.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
Skip to content