Warsztaty z jajem w roli głównej | Rodzinne ozdoby wielkanocne

Opublikowano: 28 marca 2023 r.

Data i czas
1 kwietnia 2023 r. (sobota)
16:00–18:00

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Czy wiecie, że jajko to nie tylko smaczne śniadanie, ale również symbol życia? W różnych miejscach na świecie kojarzy się także z urodzajem, bogactwem i szczęściem oraz z bezpiecznym schronieniem. Jajka występują w wielu obrazach, przysłowiach, a nawet w architekturze.
Podczas naszego wielkanocnego spotkania odkryjemy ciekawostki na temat motywu jajka w różnych kulturach i sztuce. Wspólnie ozdobimy jajko w wybranej z kilku zaprezentowanych technik plastycznych — z filcu, artykułów pasmanteryjnych, czy florystycznych. Udekorowane prace będziemy mogli bezpiecznie schować do własnoręcznie wykonanych koszyczków i zanieść do domu, do którego od razu zawita wiosenna i przedświąteczna atmosfera.
Dowiemy się także, jak ozdabiano jajka w starożytnym Egipcie, czy dawnych Chinach oraz jak wyglądały jajka „Fabergé” — dzieła sztuki złotniczej, będące kiedyś luksusowymi podarunkami wielkanocnymi. Przyjrzymy się również ciekawostkom architektonicznym oraz wspólnie przypomnimy sobie dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Rodzinne warsztaty to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu i stworzenia niezwykłych wielkanocnych ozdób.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Zajęcia poprowadzą dla Was Joanna Łagan oraz Aurelia Wojtalewicz— animatorki kultury i specjalistki ds. edukacji.
Miejsce wydarzenia: ul. Poznańska 52 | Bilet: 20 zł/za stanowisko dla dwóch osób (opiekun/opiekunka z dzieckiem) | Warsztaty dla opiekunów z dziećmi od 5 roku życia | Czas trwania: około 2 godzin | Szczegółowe informacje: edukacja@artus.torun.pl
Skip to content