WE ALL THE SAME / Wystawa fotograficzna / Katarzyna Podgórska – Dziewiątkowska

Opublikowano: 21 lutego 2022 r.

Data i czas
5 marca 2022 r. (sobota) – 19 marca 2022 r. (sobota)
10:00–18:00

Lokalizacja
Muzeum Etnograficzne (ul. Wały gen. Sikorskiego 19 )

Kategorie
Wystawy

Organizator
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej

Wczytuję mapę...

Projekt fotograficzny WE ALL THE SAME jest o Kobietach
Brak kryterium wieku, rozmiaru, koloru oczu czy jakiejkolwiek orientacji oraz gwarancja anonimowości pozwoliły kobietom biorącym udział w sesjach pokazać kim są naprawdę. Pomimo, że każda z nich ma inne marzenia, cele, sytuacje życiowe, wszystkie pragną jednego – Wolności, która tutaj została zdefiniowana jako Bycie Sobą. Bez presji i bez obowiązku spełniania cudzych oczekiwań. Każda fotografia opowiada o NICH i to ONE zdecydowały, jak chcą być przedstawione w projekcie. Nie było tutaj żadnej ingerencji fotografa. Wiele w tych zdjęciach intymności, symboliki i emocji.
Celem projektu była prowokacja do rozmowy na temat wolności kobiet w czasach presji oczekiwań. Czy jeszcze udaje nam się odpowiedzieć na pytanie: KIM JESTEM NAPRAWDĘ? Czego JA chcę? Dlaczego dopiero, gdy mamy gwarancję anonimowości, mamy odwagę pokazać się światu? Czy akceptacja oznacza rezygnację?
Zdjęcia były robione w trybie AUTO, nie były poddane korekcie.
W projekcie w styczniu 2022 wzięły udział 44 kobiety w wieku 15-90 lat.
Katarzyna Podgórska – Dziewiątkowska
Fotograf, dziennikarz, politolog.
W 2019 roku została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Etnoklimaty” organizowanego przez Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Skip to content