Wernisaż i otwarcie pracowni malarskiej – Edgar Jerzy Pill

Opublikowano: 23 marca 2023 r.

Data i czas
31 marca 2023 r. (piątek)
10:00–16:00

Lokalizacja
Galeria Wnętrz AMC (Lelewela 38)

Kategorie
Wystawy

Wczytuję mapę...

31 marca 2023 r. o godzinie 18:00 w toruńskiej Galerii Wnętrz AMC rusza „OTWARTA PRACOWNIA MALARSKA – Edgar Jerzy Pill”, na której uroczyste otwarcie serdecznie Państwa zapraszamy.
Pracownia oraz wystawa powstają w lokalu WNĘTZRA Z PASJĄ na 1 piętrze Galerii Wnętrz AMC, a oprawę muzyczną stworzy toruński instrumentalista Tomasz Krzemiński.
Czym będzie OTWARTA PRACOWNIA MALARSKA Edgar Jerzy Pill?
Mówiąc wprost artysta na 3 tygodnie przenosi swoją pracownię do Galerii Wnętrz AMC i właśnie tutaj będzie pracował nad kolejnym obrazem o powierzchni blisko 3 m2, który po ukończeniu dnia 27 kwietnia zostanie zlicytowany podczas finisażu, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wybrany cel charytatywny.
Nie często zdarza się okazja, żeby spotkać się osobiście z artystą podczas procesu twórczego, porozmawiać, a może nawet wspólnie malować, bo w pracowni znajdzie się oczywiście dodatkowa sztaluga.
Artystę będzie można spotkać we WNĘTRZACH Z PASJĄ od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w soboty w godzinach 12:00-15:00.
BIO artysty:
Edgar Jerzy Pill studiował konserwację malarstwa i rzeźby polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako konserwator współpracował przy realizacji prac nad obiektami o pierwszorzędnym znaczeniu dla kultury polskiej. Wychowany w rodzinie o artystycznych tradycjach, od najmłodszych lat poznawał tajniki malarstwa i tej dziedzinie pozostał wierny, idąc śladami ojca i dziadka.
Zawsze realizował swoją potrzebę artystycznego wyrazu w malarstwie abstrakcyjnym. Od kilku lat poświęca się wyłącznie działalności twórczej, łącząc wiedzę i umiejętności techniczne zdobyte podczas studiów konserwatorskich z wiernością swojemu wewnętrznemu głosowi.
Obrazy Edgara Jerzego Pilla charakteryzują się niesamowitym ładunkiem energii i hipnotyzującym działaniem na widza. Jego obrazy mają witalną moc, afirmację życia w całej jego złożoności i tajemniczości. Nieprzypadkowo wystawa podsumowująca 20 lat jego twórczości nosiła tytuł „Mapowanie kolorów”. Te dwa słowa trafnie charakteryzują to, co wydaje się być sednem tej twórczości: koncentracja na procesie i fascynacja kolorem.
Prace Edgara J. Pilla znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest autorem i współautorem ponad dwudziestu wystaw.
PATRONAT MEDIALNY: Radio Gra | TV Toruń
Skip to content