Wernisaż „Naturalny kontrast”

Opublikowano: 11 grudnia 2019 r.

Data i czas
20 grudnia 2019 r. (piątek)
17:00–19:00

Lokalizacja
Galeria Forum WSP UMK (ul. Sienkiewicza 30/32)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Galeria Forum Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Wczytuję mapę...

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy „NATURALNY KONTRAST”, której autorkami są Adrianna Mikułowska i Marianna Piątkowska.

Wystawa czynna do 10 stycznia 2020.

„Naturalny kontrast” Jest wystawą, na której prezentowane są pracę graficzne warsztatu wypukłego i wklęsłego studentek Katedry Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Oprócz przyjaźni dziewczyny łączy również samo podejście do sztuki. W swoich pracach używają mocnych kontrastów. To przeciwieństwa są spójnikiem wystawy. Poczynając od skrajności w wykonaniu technicznym po skrajność tematyczną oraz formalną.
Z jednej strony figuratywne przedstawienia, z drugiej zaś odrealniony abstrakcyjny świat. Adrianna Mikułowska przedstawia na pozór proste ludzkie postaci, jednak skupia się na pokazaniu nieidealnego piękna człowieka . Marianna Piątkowska z kolei poprzez użycie technicznie przemyślanych form nadaje wyimaginowanej i nierealnej rzeczywistości namiastki realizmu nie podając go jednak wprost, ale zostawiając odbiorcy miejsce na indywidualną interpretację.

Adrianna Mikułowska ur. w 1996 r. w Warszawie. Studentka piątego roku na kierunku Grafika, specjalizacja grafika warsztatowa – wklęsłodruk w pracowni prof. Bogumiły Pręgowskiej i dr hab. Marka Zajko prof. UMK. Udział w wystawach zbiorowych i przeglądach grafiki w kraju i zagranicą:

Marianna Piątkowska urodzona w 1996 roku w Bydgoszczy absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Leona Wyczółkowskiego z oceną bardzo dobrą. Obecnie mieszka i tworzy w Toruniu, gdzie studiuje na V. roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni wypukłodruku pod kierownictwem prof. Marka Basiula i dr. hab. Michała Rygielskiego. Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w całej Polsce, w tym min. na Print Card Wrocław 2017

Skip to content