Wernisaż wystawy Impresje | Anna Wiśniewska

Opublikowano: 26 stycznia 2022 r.

Data i czas
28 stycznia 2022 r. (piątek) – 25 lutego 2022 r. (piątek)
11:00–19:00

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Wyobraźcie sobie, że leży przed Wami delikatnie uchylony pamiętnik… Możecie otworzyć go szerzej i przewertować kilka stron – bez żadnych konsekwencji. Skusicie się na czyjąś prywatność czy dopadną Was wyrzuty sumienia? A co, jeśli damy Wam szansę na bezkarne nagięcie przyzwoitości?
Wystawa czynna od 28 stycznia 2022 roku do 25 lutego 2022 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00
Niespotykaną okazją do podejrzenia skrywanych zapisków będzie wystawa Anny Wiśniewskiej Impresje. Jak mówi sama Artystka, temat wystawy stanowią impresje, opowiastki i wrażenia, które są wyraźne tylko przez chwilę. Intymna atmosfera, jaką uzyskuje w swoich pracach, osiągalna jest w głównej mierze dzięki stosowaniu autorskiej techniki, wykorzystującej łączenie elementów rysunkowych, malarskich i graficznych. Ta właściwa kolażowi metoda, również pod względem formalnym stanowi odbicie doskonałej niedoskonałości naszych (przy)widzeń, a kameralne przestrzenie dzieł zamieniają się we fragmentaryczny, wyrywkowy dziennik…
Jeśli chcecie odkryć nie tylko rąbek, ale całą płachtę tajemnicy skrywanej w Impresjach – przyjdźcie na uroczysty wernisaż 28 stycznia 2022 roku o godz. 18:30 do Galerii Muz (Filia Dom Muz | Podmurna, ul. Podmurna 1/3)!
Anna Wiśniewska – absolwentka Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu z dyplomem realizowanym w Pracowni Litografii. Obecnie studiuje w Szkole Doktorskiej Academia Artium Humaniorum również na UMK w Toruniu. Odbyła kilkumiesięczny staż w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie realizowała m.in.: animacje oraz ilustracje promujące spektakle. Współpracuje z Galerią JESt w Toruniu, gdzie na co dzień można oglądać jej prace.
Skip to content