Wernisaż wystawy | Malarstwo | Klaudia Zielińska

Opublikowano: 21 grudnia 2021 r.

Data i czas
11 stycznia 2022 r. (wtorek) – 31 stycznia 2022 r. (poniedziałek)
00:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

W tym szczególnym – podszytym niepewnością czasie – sztuka pozwala uciec w bezpieczne miejsce i pamiętać o lepszej, spokojniejszej stronie świata. Na wystawę Klaudii Zielińskiej Malarstwo, składają się prace powstałe na przestrzeni minionego roku. Za ich sprawą Autorka chce wzbudzić w odbiorcach poczucie równowagi i chwilowego oderwania od trudnej codzienności.
Na Malarstwo składa się kilkanaście obrazów olejnych malowanych na płótnie oraz płycie. Dzieła wchodzące w skład serii oscylują wokół trzech klasycznych tematów: postaci, pejzażu i martwej natury. Każdy z tych obszarów daje inne możliwości, jednak wszystkie mają ten sam cel – rekonstruowanie piękna, które artystka dostrzegła w ulotnych fragmentach rzeczywistości. Wystawa jest także próbą powrotu do momentów i miejsc, które poprzez niuanse koloru oraz światła wywarły na autorce pewne specyficzne wrażenie, o którym nie sposób opowiedzieć inaczej niż za pomocą obrazu.
Klaudia Zielińska – konserwatorka dzieł sztuki, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, nauczycielka malarstwa i rysunku w toruńskiej Pracowni 22. Od 2014 roku współrealizowała wiele prac konserwatorsko – restauratorskich, głównie na terenie Pomorza. Podczas kształcenia uniwersyteckiego szczególną wagę przywiązywała do dawnych technik malarskich, co znajduje istotne odbicie w pracach Artystki. Wśród jej realizacji znajduje się m.in.: malarska seria Honorowych Obywateli Torunia, zrealizowana dla Urzędu Marszałkowskiego czy portret Kardynała Stefana Wyszyńskiego zdobiący włocławską katedrę.
Skip to content