Wernisaż wystawy | „Malarstwo” | Maria Szurmiej

Opublikowano: 3 lutego 2023 r.

Data i czas
3 lutego 2023 r. (piątek) – 28 lutego 2023 r. (wtorek)
10:00–18:00

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Interesują was symetryczne formy? A może fascynuje abstrakcja wyrażana mocną kresą i nasyconą barwą? Regularne, porywające kształty będziemy mogli podziwiać podczas nadchodzącej wystawy malarskiej Marii Szurmiej!
„…artystka tworzy prace wywodzące się z abstrakcji geometrycznej, bliskie opartowi. Obrazy pozbawione światłocienia, gdzie silne zestawy barw i kształtów układających się pod prostymi liniami w labirynty, przywołują na myśl metafizykę Franza Kafki. Maria Szurmiej w swoich dziełach raz jest liryczna, innym razem racjonalna. Jej prace emanują pięknem, szlachetnością i radością” – fragment recenzji Andrzeja Ściepuro, historyka sztuki i kustosza Muzeum Okręgowego w Toruniu.
Już 3 lutego 2023 roku o godz. 18:00 przekonacie się w trakcie wernisażu wystawy „Malarstwo”, czy prawidła geometrii, mogą porządkować nasze wyobrażenia.
Maria Szurmiej – członkini ZPAP, absolwentka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1977 roku w pracowni profesora Stanisława Borysowskiego. Uczestniczka 40 wystaw zbiorowych oraz 9 indywidualnych.
Skip to content