Wernisaż wystawy | „Nadrealizm natchniony” | Adam Siałkowski

Opublikowano: 6 września 2022 r.

Data i czas
9 września 2022 r. (piątek)
18:30–20:00

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

„Koń jaki jest każdy widzi”. Pamiętamy liczne i szalenie różnorodne przedstawienia koni w malarstwie. W zależności od pozy, umaszczenia czy kontekstu historycznego, ich symbolika w sztuce jest niebywale szeroka, ale czy słyszeliście o malarskim przedstawieniu konia jako piątego elementu wszechświata?
Adam Siałkowski zadebiutował w roku 1985 wystawą LEATHERY VISIONS we Wiedniu. Swoje prace wystawiał także w Londynie, Sydney, Bilefeld, Marsylii i Budapeszcie. Wystawy w Polsce odbyły się w Warszawie (Galeria Zapiecek, Galeria w Łazienkach), a także w Krakowie, Łodzi, Zakopanem, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu i wielu innych miastach. Konie zajmują w twórczości Siałkowskiego miejsce centralne i co niezwykle interesujące dla dalszych interpretacji, artysta ukazuje je w duchu „nadrealizmu natchnionego”. Wartym odnotowania jest, iż Twórca mieszka obecnie w Grabowcu koło Torunia, gdzie prowadzi swoją pracownię oraz… stajnię Cassino.
Już 9 września o godz. 18:30 Galeria Muz przy ul. Podmurnej wypełnią tabuny tryskających żywotnością koni podczas wystawy „Nadrealizm natchniony”! Jeśli macie ochotę na szalony, malarski galop, nie możecie przegapić tej daty!
Skip to content