Wernisaż wystawy | „Spektrum” z cyklu „Sztuka Natury” | Adam Adamski

Opublikowano: 14 lutego 2022 r.

Data i czas
15 lutego 2022 r. (wtorek)
18:00–19:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Otaczającą nas rzeczywistość odbieramy wieloma zmysłami i dopiero połączenie wszystkich bodźców pozwala nam poczuć ją w pełni. Nasze oczy nieustannie analizują przestrzeń wokół nas w poszukiwaniu zarówno zagrożeń, jak i piękna. Wzrok człowieka może funkcjonować tylko wtedy, gdy odbiera bodźce świetlne, czyli niewielki wycinek spektrum fal elektromagnetycznych.
Wystawa jest podróżą obejmującą obrazy w bardzo szerokim spektrum widma elektromagnetycznego od promieniowania rentgenowskiego aż po fale podczerwone. W zdjęciach składających się na wystawę odnajdziemy emocje, magię malowania światłem oraz poszukiwania twórcze, które towarzyszyły autorowi przez cały czas, kiedy powstawały fotogramy w Spektrum.
dr hab. Adam Adamski – prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1991-2016 pracował na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. W 1997-2016 roku pełnił tam funkcję kierownika wydziałowego Muzeum Przyrodniczego. Obecnie pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W swojej pracy stara się połączyć naukę (doktorat z nauk biologicznych) i sztukę (habilitacja z dziedziny sztuk filmowych). Od 1995 do 2016 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, w latach 2000-2014 I wiceprezes Zarządu Głównego ZPFP. Od 2008 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i stworzył wiele indywidualnych wystaw fotograficznych. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą Sztuka Natury.
Wystawa fotograficzna Spektrum jest pierwszą z serii wystaw z cyklu Sztuka Natury.
Skip to content