Wernisaż wystawy | Uchwycone – zatrzymane | Mieczysław Wilczewski

Opublikowano: 24 września 2021 r.

Data i czas
13 października 2021 r. (środa) – 12 listopada 2021 r. (piątek)
09:00–19:00

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

🎨 Mówią o nim „chłopak z Mokrego”, bo chociaż mieszka obecnie w Poznaniu, to sercem i duszą wciąż pozostaje Torunianinem. W swoich obrazach zachwyca pasją do uwieczniania piękna przyrody, oddaje jej naturalność, zatrzymuje czas i przenosi widza w zupełnie inne miejsce, pełne spokoju i refleksji. Opowiada historie miejsc i ludzi, uwiecznia dawne wspomnienia. Tak właśnie prezentować się będzie wystawa Uchwycone – zatrzymane.
🎨 Wystawa czynna od 13 października do 12 listopada 2021 roku w Galerii Filii Dom Muz Podgórz przy ul. Poznańskiej 52 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–19:00❗️
🎨 Wernisaż wystawy odbędzie się 13 października 2021 roku o godz. 18:30 w Filii Dom Muz Podgórz. W wernisażu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.
🎨 Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy ukazujące zarówno przyrodę, jak i codzienne życie miast, miasteczek i wsi (nie tylko polskich) oraz ludzi w nich mieszkających. Dwa z nich należą obecnie do kolekcji Muzeum Etnograficznego w Toruniu – tym większa gratka, że będzie je można podziwiać w Domu Muz na Pogórzu. Nadchodząca wystawa to świetna okazja, aby podziwiać kunszt i wrażliwość estetyczną wyjątkowego artysty.
🎨 Mieczysław Wilczewski to wielowymiarowy artysta o szerokich zainteresowaniach. Oprócz malarstwa zajmuje się także pisarstwem. Jest autorem wielu książek, których akcja dzieje się m.in. w Toruniu. Co więcej, artysta jest doktorem nauk wojskowych, był wykładowcą i adiunktem Poznańskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej, a obecnie emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. W latach 2013—2019 prowadził Szkołę Malowania dla dzieci i młodzieży, dzieląc się swoim doświadczeniem.
Skip to content