Wernisaż wystawy | W poszukiwaniu światła – od ziarna do piksela | Marek Czarnecki

Opublikowano: 2 września 2021 r.

Data i czas
7 września 2021 r. (wtorek) – 30 września 2021 r. (czwartek)
10:00–19:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

✨ „W poszukiwaniu światła – od ziarna do piksela” wieńczy czterdziestoletnią pracę twórczą Marka Czarneckiego. Wystawa jest jednocześnie zapisem drogi artystycznej i skomplikowanych przemian technologicznych w zakresie fotografii. Ukazuje przejście od chemicznej do elektronicznej metody rejestracji obrazu i skutków, jakie wywarło ono na sposoby realizacji, kreację i powielanie fotografii. A wszystko to, dzięki wszechstronności artysty, jego odwadze w eksperymentowaniu, nieustannych poszukiwaniach nowych sposobów wyrazu i… osobistej muzie, jaką jest żona artysty, Jadwiga.
✨ Niezwykle przemyślaną i bogatą wystawę będziecie mieli okazję oglądać w Galerii Artus już od 7 września, kiedy to odbędzie się uroczysty wernisaż. W trakcie tego wydarzenia będziecie mieli szansę spotkać się nie tylko ze sztuką, ale i jej utytułowanym twórcą.
✨ Marek Czarnecki, odznaczony i wielokrotnie nagradzany doktor sztuki filmowej, zaczął swoją przygodę z fotografią w młodym wieku i ciekawych czasach – w latach 80. XX wieku, mógł z bliska obserwować dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość państw Bloku Wschodniego. Możliwość uwieczniania i „zatrzymywania w czasie” otaczających go wydarzeń i elementów rzeczywistości zafascynowała artystę tak bardzo, że aparat w naturalny sposób stał się jego nieodłącznym codziennym towarzyszem.
✨ Pasja do fotografii nigdy nie minęła, wkrótce zaś dołączyła do niej ciekawość – ciekawość ludzi, miejsc i technik. Efekt? Artysta należy do elitarnych organizacji i towarzystw międzynarodowych skupiających wybitnych twórców z całego świata: The Master Photographers Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Institute of Professional Photography (UK), Federacji Europejskich Fotografów (Belgia). Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.
✨ Już niebawem wspólnie poszukamy światła w naszej Galerii, gdzie przestrzeń, czas i historia splotą się w jedno na fotografiach.
✨ Wystawę będzie można zwiedzać w Galerii Artus od 7 do 30 września, w dni powszednie w godzinach 10.00-19.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12.00-19.00. Wstęp wolny.
Skip to content