Wernisaż wystawy WYPUKŁODRUK z cyklu 5 pracowni Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Opublikowano: 28 października 2021 r.

Data i czas
5 listopada 2021 r. (piątek) – 26 listopada 2021 r. (piątek)
11:00–19:00

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

W listopadzie przygotowaliśmy dla Was kolejną część prezentacji prac studentów i wykładowców składającej się z pięciu pracowni Katedry Grafiki WSzP UMK. Realizowany od kilku lat projekt wystawienniczy, został przerwany przez ograniczenia związane z pandemią. Zbliżające się wydarzenie stanowi kontynuację naszego cyklu.
W tegorocznej odsłonie zobaczymy grafiki studentów Pracowni Wypukłodruku oraz wykładowców ją prowadzących – prof. dr hab. Marka Basiula i dra hab. Michała Rygielskiego prof. UMK.
Wystawa czynna od 5 do 26 listopada 2021 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00–19:00
Celem zajęć w pracowni druku wypukłego jest kształtowanie osobowości twórczej studentów, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości na otaczającą rzeczywistość i zachodzące w niej zjawiska. Ważnym elementem kształcenia jest poznawanie warsztatu graficznego, rozumianego jako połączenie manualnych zdolności z kreatywnym myśleniem. Program pracowni zakłada poznawanie różnych rodzajów techniki od klasycznego drzeworytu po tzw. druki naturalne. Ważnym elementem edukacji jest wykształcenie nawyku czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym i sferze działań twórczych.
Ideał artysty grafika łączącego w sobie kult doskonałego rzemiosła z szeroką humanistyczną kulturą i edukacją uniwersytecką stanowi cel generalny kształcenia studentów i ma ścisły związek z pojęciem toruńskiej szkoły grafiki, które ten ideał określa.
Skip to content