Weź udział w konkursie dla toruńskich artystów i wygraj 2000 zł

Opublikowano: 14 kwietnia 2020 r.

Data i czas
14 kwietnia 2020 r. (wtorek) – 20 kwietnia 2020 r. (poniedziałek)
Całodniowe

Kategorie
Inne

Mapa niedostępna

Trudna sytuacja spowodowana światową pandemią wpływa także na obszar kultury. Negatywne skutki odczuwają przede wszystkim artyści różnych dziedzin: muzycy, filmowcy, aktorzy, animatorzy i koordynatorzy wydarzeń. Właśnie do nich skierowany jest specjalny konkurs z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia, w ramach którego do 20 kwietnia można zgłaszać propozycje internetowych aktywności artystycznych.  Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza do składania projektów poprzez specjalnie przygotowany formularz: https://www.tak.torun.pl/konkurs-dla-artystow

Do kogo skierowany jest konkurs?

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy toruńscy artyści działający w obszarze kultury, w tym: muzycy, plastycy, pisarze, performerzy, animatorzy oraz wszystkie osoby, których działalność twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań kulturalnych jakimi są koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie i zrealizowanie autorskiego pomysłu na artystyczne działanie do przeprowadzenia w całości za pośrednictwem Internetu – koncert, warsztaty, „spotkanie z artystą”, wspólne czytanie, itp. Wyłonione projekty, po uprzednim ustaleniu, zostaną zrealizowane i udostępnione poprzez kanały dystrybucji internetowej w maju 2020 roku.

Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 różnych projektów, warto jednak pamiętać, że w ramach jednego formularza może zostać zgłoszony tylko jeden projekt artystyczny! Należy wziąć także pod uwagę, że każdy przesłane zgłoszenie zakłada realizację projektu o czasie emisji lub trwania nie krótszym niż 30 minut.

Nagrody w konkursie

W ramach konkursu wybranych zostanie 15 najlepszych zgłoszeń, a każde z nich wyróżnione zostanie kwotą 2.000 zł ufundowaną przez Urząd Miasta Torunia. Projekty zostaną ocenione przez Jury Konkursowe.

Wybór projektów odbędzie się w oparciu o kryteria jakościowe, wziąwszy pod uwagę reprezentowaną dziedzinę artystyczną, prezentowane podczas występu lub pokazu treści czy wizerunek wykonawcy. Realizacja nagrodzonych projektów nastąpi w maju 2020 roku.

Zobacz szczegółowy regulamin konkursu:

Konkurs wspierający toruńskich artystów „Daj Sztukę”
Pobierz regulamin konkursu

Do kiedy można zgłaszać projekty?

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia 2020 roku włącznie. W kolejnych dniach poznamy wyróżnione przez Jury propozycje.

Gdzie można zgłaszać projekty?

Wszystkie propozycje projektów można zgłaszać tylko i wyłącznie przez internetowy formularz dostępny pod adresem: https://www.tak.torun.pl/konkurs-dla-artystow Wnioski złożone w inny sposób nie będą rozpatrywane.

W przypadku pytań dotyczących konkursu lub formularza prosimy o kontakt pod numerem telefonu 782 133 477 albo adresem e-mail: dlaartystow@tak.torun.pl.

* * *

Koordynatorem Toruńskiej Majówki on-line są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Skip to content