Wielkanocne filcowanie | Warsztaty filcowania

Opublikowano: 10 marca 2020 r.

Data i czas
28 marca 2020 r. (sobota)
17:00–18:30

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Lubisz własnoręcznie tworzyć ozdoby świąteczne do swojego domu, nadając mu tym samym niepowtarzalny charakter i styl? Podczas przedświątecznych zajęć stworzymy Wielkanocne kurczaczki, koguciki, baranki i zajączki. Przy filiżance kawy bądź herbaty i kawałku ciasta powstaną wspaniałe filcowe świąteczne dekoracje do naszych domów!

To już kolejne warsztaty z filcowania w Piwnicach Kultury – po tworzeniu filcowej biżuterii na mokro oraz na sucho i Bożonarodzeniowego filcowania na formach styropianowych przyszedł czas na Wielkanoc – nie może was zabraknąć!

Tym razem filcować będziemy na sucho wełną czesankową na formach styropianowych (jajeczka pełne 15 cm oraz 8 cm, obręcze 15 cm, jajka obrys 15 cm), z których powstaną fantastyczne nietypowe „pisanki”, ozdoby na wielkanocny stół czy do świątecznego koszyczka. Dodatkowo każdy z uczestników będzie mógł ozdobić swoje dekoracje wstążkami, cekinami, koralikami i filcem prasowanym.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, dobrą zabawę, przyjemną atmosferę i drobny poczęstunek. Zajęcia poprowadzi edukatorka i teoretyk sztuki – Monika Ratajczyk.

Zajęcia dla osób od 12 lat | Czas trwania 3 h | Więcej informacji: m.ratajczyk@artus.torun.pl, tel. 792006098