Wirtualne podróże ze sztuką: Zilberman Gallery w Berlinie

Opublikowano: 14 stycznia 2021 r.

Data i czas
22 stycznia 2021 r. (piątek)
18:00–19:30

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Wizyta w Zilberman Gallery w Berlinie: Manaf Halbouni jako subwersywny kartograf.
Berlin słynie z ogromnej liczby muzeów i galerii wystawiających sztukę współczesną. Od kilku lat istotną pozycję na tej scenie zajęła prywatna galeria Zilberman Gallery, która swoją drugą siedzibę ma w Stambule.
Program tej galerii jest ambitny i oryginalny, ponieważ promuje się w niej artystki i artystów, którzy pokazują sztukę politycznie zaangażowaną. A taka, jak wiadomo, nie zawsze łatwo się sprzedaje. Obecnie w Zilberman Gallery trwa wystawa indywidualna syryjsko-niemieckiego artysty Manafa Halbouni. To właśnie on zasłynął postawionymi na sztorc przed Bramą Brandenburską autobusami, odnoszącymi się do wojny w jego rodzinnym Aleppo.
W ramach obecnej wystawy wchodzi w rolę subwersywnego geografa i pyta, co by było, gdyby Arabowie skolonizowali Europę… W trakcie wykładu wirtualnie odwiedzimy tę właśnie wystawę.
Prowadzenie: prof. UAP dr hab. Marta Smolińska, kierowniczka Katedry Historii Sztuki i Filozofii Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu)
Skip to content