Wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika – premiera

Opublikowano: 23 września 2020 r.

Data i czas
26 września 2020 r. (sobota)
17:00–19:00

Lokalizacja
Dom Mikołąja Kopernika (ul. Kopernika 15)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wczytuję mapę...

W sobotę 26 września, o godzinie 17:00, przy okazji premiery wirtualnego spaceru po Domu Mikołaja Kopernika, zapraszamy na transmisję na żywo z miejsca narodzin słynnego astronoma, która odbędzie się na muzealnym profilu facebookowym.
Wydarzenie to odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2020, które w tym roku, wyjątkowo odbywają się online.
Wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika umożliwia poznanie wyjątkowego miejsca na mapie kultury bez wychodzenia z domu. Interaktywna wizyta w muzeum pozwoli uzyskać dostęp do Domu Mikołaja Kopernika niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. To ciekawy sposób na zdobycie lub poszerzenie wiedzy związanej z historią nauki i astronomii, historią miasta Torunia oraz oczywiście z postacią Mikołaja Kopernika. Zwiedzający będzie miał okazję zaznajomić się z rozkładem pomieszczeń późnośredniowiecznego domu hanzeatyckiego. Dzięki możliwości swobodnego poruszania się po obiekcie, a także wnikania w treść na poziomie jaki preferuje sam widz, odwiedziny Domu Kopernika staną się jeszcze bardziej intrygujące. Wirtualne zwiedzanie umożliwi obcowanie z zabytkowymi eksponatami ukazanymi w różnych technikach.
Ważnym elementem prezentacji jest osoba przewodnika, która towarzyszy zwiedzającym w wybranych salach muzeum. W pozostałych salach widz uzyska komentarz w formie lektora opowiadającego w tle. Prezentacja będzie miała również funkcję VR. Tryb VR będzie można uruchomić w smartfonie osoby oglądającej poprzez użycie wirtualnych gogli (posiadanych przez użytkowników). Czas zwiedzania zależy od użytkownika.
Skip to content