Wkręć się w krótki metraż! – warsztaty filmowe dla młodzieży i studentów

Opublikowano: 8 października 2020 r.

Data i czas
6 listopada 2020 r. (piątek) – 8 listopada 2020 r. (niedziela)
17:00–15:30

Lokalizacja
Teatr im. Wilama Horzycy (pl. Teatralny 1)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Teatr im. Wilama Horzycy

Wczytuję mapę...

Chciałbyś nakręcić film krótkometrażowy?
Masz ciekawy pomysł i zastanawiasz się jak go opowiedzieć?
Interesujesz się filmem i chcesz poznać tajniki pracy reżysera i scenarzysty?
Zgłoś swój pomysł filmu krótkometrażowego na warsztaty filmowe!
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i studentów od 16 do 23 roku życia.
Na warsztatach będziemy uczyć się podstaw konstruowania historii – zarówno od strony scenariusza jak i wizji reżysera. Pracując wspólnie nad pomysłami filmów nadesłanych przez uczestników, razem przejdziemy przez podstawy dramaturgii, drogi bohatera i opowiadania obrazem – tak by stworzyć historię, która emocjonalnie przyciągnie widza.
W skrócie: Jak zrobić krótki metraż, który widz zapamięta na długo.
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
• Prześlij nam swój pomysł na krótki metraż opisany w formie treatmentu.
• Co to jest treatment? To streszczenie twojego filmu – czyli opis od początku do końca, scena po scenie, tego co się dzieje w Twoim filmie.
• Zgłaszany treatment może mieć maksymalnie 1 stronę maszynopisu.
• Pamiętaj, że to krótki metraż – finalnie Twój film powinien trwać około 5-7 minut.
• Zgłoszenie wyślij na adres k.pagowska@teatr.torun.pl – powinno zawierać Twoje imię i nazwisko, wiek, nr telefonu oraz treatment. Termin nadsyłania zgłoszeń to 25.10
• Na warsztaty wybranych zostanie maksymalnie 8 uczestników.
• O wynikach naboru poinformujemy wszystkich do 2.11
• Warszawy odbędą się e terminie 6-8 listopada 2020 w Teatrze Horzycy (program poniżej)
• Bilet na warsztaty kosztuje 6 zł.
PROWADZACY:
Marcin Kubawski & Miłosz Sakowski
Duet scenariuszowo-reżyserski
Ich debiutem był trzydziestominutowy komediodramat „Dzień Babci”, który jest jednym z najczęściej nagradzanych średnich metraży w Polsce. Film zdobył ponad 30 nagród na festiwalach w kraju (m.in. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni; Warszawski Festiwal Filmowy) i za granicą (Film Festival Cottbus w Niemczech, Durban International Film Festival oraz kwalifikujący do Oscara® Foyle Film Festival).
Pracowali również razem jako scenarzyści nad serialem „Pakt” dla HBO Polska, a ich autorski serial młodzieżowy „Trauma” jako pierwszy polski projekt był prezentowany na festiwalu Series Mania w Paryżu. Na swoim koncie mają już dwa sprzedane autorskie projekty serialowe – thriller do stacji premium oraz młodzieżowe supernatural dla platformy streamingowej. Aktualnie pracują nad swoim pełnometrażowym debiutem fabularnym.
MIŁOSZ SAKOWSKI
reżyser, scenarzysta, dziennikarz
Zanim poszedł do szkoły filmowej przez 5 lat pracował jako dziennikarz w telewizji informacyjnej TVN24. Kiedy zrozumiał, że nie chce jedynie relacjonować historii, ale woli je opowiadać, odszedł z telewizji by studiować reżyserię. Jego dyplomowy film „Dzień Babci” zdobył ponad 30 nagród w Polsce i na świecie. Obecnie przygotowuje swój pełnometrażowy debiut fabularny oraz pracuje jako scenarzysta, reżyser reklam (m.in. mBank, Heyah, BNP Paribas) oraz krótkich from branded content m.in. „Czarne Lusterko: 69,60” dla Netflix oraz „Legendy Polskie: Aleja Gwiazd” dla Allegro.
MARCIN KUBAWSKI
scenarzysta, story edytor
Absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył Kurs Scenariuszowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Był story edytorem pierwszej serii serialu Pakt (HBO Polska) oraz autorem oryginalnych scenariuszy drugiej serii. Współscenarzysta dokumentu “Love Express. The Disappearance of Walerian Borowczyk” dla HBO Europe. Pracował również jako supervisor w pokoju scenarzystów dla nowego projektu serialowego w Canal+ Series Lab oraz był jednym z tutorów w szkole scenopisarstwa StroyLab Pro.
PLAN WARSZTATÓW:
PIĄTEK (06.11.20) 17:00 – 20:00
AKT I – Scenariusz
• Historie – Po co je opowiadamy, jak je znaleźć i jak zarazić nimi widzów?
• Opowieści z pokoju scenarzystów – czyli jak pracować w grupie nad jedną historią i nie zwariować.
SOBOTA (07.11.20) 10:00-18:00
AKT II – Warsztat
• Wspólna praca nad treatmentami filmów krótkometrażowych nadesłanych przez uczestników w kontekście ich historii, dramaturgii, drogi bohatera oraz przesłania.
NIEDZIELA (08.11.20) 10:00-15:30
AKT III – Reżyseria
• Analiza treatmentów uczestników w kontekście realizacji – czyli jak zamienić swoją historię na film. Podstawy reżyserii na przykładach treatmentów uczestników; narracja obrazem, konwencja, casting, praktyczne rady jak zrealizować film z małym budżetem.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Młody Teatr” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Skip to content