Wojciech Tremiszewski | Monodram komediowy

Opublikowano: 7 stycznia 2020 r.

Data i czas
28 stycznia 2020 r. (wtorek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej – monodram teatralny

Tekst, reżyseria i wykonanie: Wojciech Tremiszewski

Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku i uznaje, że brak w narodzie ducha. A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności. Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik!

Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia Menadżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami.

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Godzinny monodram o wieszczu narodowym – lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno – romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor. Członek niegdysiejszego Kabaretu LIMO, Warren ze „SPADKOBIERCÓW”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, a ostatnio także Solo Impro (jego solowe improwizowanie można oglądać na youtubowym „Kanale Termosa”).

Skip to content