Wojewódzki Konkurs Literacki Pamięci Dokty: Wanda Błeńska, działaczka AK, lekarka, misjonarka

Opublikowano: 23 kwietnia 2021 r.

Data i czas
1 maja 2021 r. (sobota) – 15 maja 2021 r. (sobota)
Całodniowe

Kategorie
Inne

Organizator
Książnica Kopernikańska

Mapa niedostępna

Książnica Kopernikańska w Toruniu i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają twórców z Pomorza i Kujaw do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim Pamięci Dokty: Wanda Błeńska, działaczka Armii Krajowej, lekarka, misjonarka.
Na prace konkursowe czekamy od 1 maja do 30 września 2021 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29 października 2021 r.
Prace konkursowe zostaną przydzielone do jednej z dwóch kategorii wiekowych: 15–18 lat oraz powyżej 18 lat. Uczestnikom każdej z nich proponujemy inne ujęcie tematu:
1. „Taka jest Wanda” – Osoby, które ukończyły 18 lat zachęcamy do napisania opowiadania. Jego główną bohaterką powinna być Wanda Błeńska. Tekst może dotyczyć zarówno Jej działalności zawodowej, pracy misjonarskiej, jak i okresu II wojny światowej. Akcja może zostać ulokowana w dowolnym miejscu związanym z aktywnością Wandy Błeńskiej.
2. „Wpis na blogu Dokty” – Młodzież w wieku 15–18 lat (tj. do ukończenia 18 roku życia) namawiamy do wcielenia się w postać Wandy Błeńskiej i przygotowania pracy konkursowej w formie wpisu blogowego. Tekst powinien zawierać przemyślenia koncentrujące się na wybranym aspekcie życia lub dziedzinie aktywności Dokty (medycyna, działalność w AK, misje).
Wszystkie prace nadesłane w terminie zostaną ocenione pod kątem zgodności z tematem, oryginalności, bogactwa językowego, poprawności stylistycznej i językowej.
Prace konkursowe prosimy nadsyłać w formie elektronicznej na adres: konkursliteracki@ksiaznica.torun.pl. Nie zapomnijcie również o: zdjęciu w dobrej jakości, a także o wypełnionych i zeskanowanych dokumentach – formularzu zgłoszeniowym, oświadczeniu uczestnika, oświadczeniu dot. praw autorskich, oświadczeniu rodzica/opiekuna (w przypadku niepełnoletnich uczestników konkursu).
Wyżej wymienione dokumenty oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie https://www.ksiaznica.torun.pl/…/konkurs-pamieci-dokty…
Więcej informacji: tel. (56) 622-66-42 w. 105
Skip to content