Wojna z kobietami | Spotkanie autorskie z Klementyną Suchanow

Opublikowano: 10 marca 2020 r.

Data i czas
30 marca 2020 r. (poniedziałek)
18:30–20:00

Lokalizacja
Dom Muz na Starym Mieście (ul. Podmurna 1/3)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Toruńskie Dziewuchy pytać będą o… Wojnę z kobietami. Gościem specjalnym spotkania będzie Klementyna Suchanow autorka książki – To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze.

Czy zastanawiało Was kiedyś, dlaczego w różnych częściach świata pojawiają się podobne absurdalne pomysły? Karanie za aborcję czy poronienie, utrudnianie rozwodów, przyzwolenie na przemoc wobec kobiet i dzieci, przepisy dyskryminujące członków społeczności LGBT? Polska, Rosja, Argentyna, Hiszpania, Włochy, Chorwacja itd.

Klementynę Suchanow – naukowczynię, pisarkę, autorkę głośnej i nagradzanej biografii Gombrowicza, twarz ulicznej opozycji – zaczęło zastanawiać to tak bardzo, że przez dwa lata prowadziła śledztwo, którego efekt dostajemy teraz na 640 stronach, otwierających oczy, a niekiedy mrożących też krew w żyłach. Suchanow z naukową drobiazgowością pokazuje, jak kremlowskie think tanki, sekty z Ameryki Południowej, organizacje takie jak polskie Ordo Iuris i pieniądze moskiewskich oligarchów tworzą międzynarodową siatkę, której celem jest wpływanie na politykę i cofanie nas do średniowiecza. To książka o źródłach ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, ale też o międzynarodowym buncie kobiet, który wzbiera na całym świecie od kilku lat.

Wstęp wolny!

Skip to content